Kviečia į nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“

Šiemet nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ vyks balandžio 20 d., 10 val. Bus siekiama įspūdingo rezultato – ketinama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje.

Norintys dalyvauti ir taip prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo kviečiami registruotis: www.vmu.lt

Nacionalinis miškasodis – kelių dešimčių metų tradicija tapusi medžių sodinimo šventė, suburianti suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiemet miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių. Miškasodis – tai vienas iš darbų, gražiausiai įprasminančių žmogaus meilę gamtai.

Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ kviečia visus Lietuvos žmones ir organizacijas prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo ir išsaugojimo ateities kartoms bei tapti šimtmetį mininčios Dainų šventės dalimi. Šis renginys įprasmins šventės temą „Kad giria žaliuotų“ ir prisidės prie Lietuvos miškingumo didinimo.

Registracijos platformoje būtina pasirinkti regioninį padalinį ir nurodyti girininkiją, kurioje planuojate sodinti mišką. Kai užsiregistruosite, sulauksite patvirtinančio laiško. Miško sodinimas vyks poromis, per valandą viena pora gali pasodinti 100-200 medelių.

„Labai svarbu, kokią Lietuvą paliksime. Būtent dėl to šių metų Dainų šventę pavadinome „Kad giria žaliuotų“  – šį pavadinimą kviečiame suprasti kaip pareigą imtis veiksmų ir išsaugoti mūsų kultūrą, tradicijas ir gamtą. Pasitinkant Dainų šventės šimtmetį svarbu ne tik šokti ir dainuoti, bet ir galvoti apie ateitį,“ – sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Praėjusių metų miškasodžio metu buvo pasodinta 2,8 mln. medelių. Visi miškasodžio metu sodinami sodmenys yra išauginami VMU medelynuose. Tam pasirenkamos genetiškai patikimos sėklos, kurios garantuoja kokybiškus sodinukus, ateityje tampančius gražiais miškais.

Pagal VMU ir AM inf.