Kviečia Policijos – Angelų sargų dienos renginiai

Artėjant Policijos – Angelų Sargų dienai, kuri minima spalio 2 d., Tauragės AVPK tradiciškai surengia šventę visuomenei. Rugsėjo 30 d. respublikinė policijos ir visuomenės šventė ir vėl atkeliaus į Tauragę.

Šventės metu vyks gausybė renginių. Pilies aikštėje vyks iškilminga policijos pareigūnų rikiuotė ir svečių sveikinimai, prisieks Policijos mokyklos kursantai, pasirodys Lietuvos policijos reprezentacinio pučiamųjų orkestras, policijos kinologai su augintiniais, Kelių policijos ir moto akrobatai, antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai su sraigtasparniu ir kt.

Renginyje veiks interaktyvi policijos veiklų zona, vaikų pramogų zona, susipažinsite su policijos specialiosiomis priemonėmis, automobiliais ir motociklais, išbandysite saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius, vyks koncertas.

Kaip gimė policijos šventė?

Policijos diena pirmą kartą paminėta 1921 metų spalio 2 dieną Kaune, o profesine švente oficialiai paskelbta 1924 metais. Išlikę unikalūs to meto archyviniai kadrai liudija, kad tokios šventės buvo žmonių mėgstamos, jas pagerbdavo pirmieji valstybės asmenys.

Minint šią datą per eilę metų susiformavo savitos tradicijos – iškilmingos rikiuotės, šventos mišios, sporto ir šaudymo varžybos.

Policijos diena iškilmingai minėta iki 1940 m. sovietų okupacijos ir atgaivinta tik atkūrus Nepriklausomybę. 1991 m. spalio 2 d. Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje pašventinta atkurta policijos vėliava, kurioje įrašyti prasmingi žodžiai: „Įstatymas ir teisėtumas“. Minint šią dieną, buvo jaučiamas didžiulis pakilimas, policijos pareigūnai susirinkę iš visų šalies policijos įstaigų buvo pasipuošę naujutėle lietuviška policijos uniforma.

Nuo 2006 metų pradėta rengti policijos ir visuomenės šventė, kuri ėmė „keliauti“ po apskričių centrus ir ši tradicija tęsiasi iki šių dienų.

Nepraleiskite progos pamatyti policiją iš arti!