Kviečia rinkti „Pokyčių miestą“

Lietuvos gyventojai kviečiami dalyvauti konkurse „Pokyčių miestas“, jo metu atkreipti dėmesį, kaip Lietuva pasikeitė per paskutiniuosius 10 metų. Dalyvaujantieji konkurse galės balsuoti už labiausiai pasikeitusį miestą, o daugiausiai simpatijų sulaukusiam miestui bus padovanotas nemokamas renginys ir dovanos, paskatinsiančios tolimesnius pozityvius pokyčius.

Konkurso, vyksiančio rugpjūčio 22 – rugsėjo 13 d. metu, gyventojai kviečiami siųsti labiausiai jų nuomone per paskutinius 10 metų ES investicijų dėka pasikeitusių miestų nuotraukas. Balsuoti už savo favoritus galima portale lrytas.lt. Daugiausiai balsų surinkusiam miestui bus suteiktas „Pokyčių miesto“ titulas, o jo gyventojų lauks nemokamas renginys su muzikine programa. Renginį dovanoja ir inicijuoja ES investicijų projektus administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) su Inovacijų agentūra, Europos socialinio fondo agentūra.

Pasak CPVA direktorės pavaduotojos Jūratės Lepardinienės, tokį konkursą nuspręsta surengti norint įtraukti gyventojus į teigiamų pokyčių miestuose paiešką ir pasidžiaugti rezultatu.

„Įdomu žinoti, ar besikeičiančią aplinką pastebi vietos gyventojai. Juk bendras visų ES investicijų tikslas – geresnės aplinkos kūrimas, todėl nusprendėme paklausti žmonių, ar jie pastebi pokyčius ir kaip juos vertina”, – sako ji.

2014-2020 metų ES investicijų periodas buvo ypač aktyvus: sulaukta daugiau nei 39 tūkst. paraiškų, o bendra projektų vertė siekia beveik 8 mlrd. Eur (iš jų ES investicijų – 7.6 mlrd. Eur).

ES investicijos buvo panaudotos net 283-ims priemonėms, tarp kurių yra daugiabučių namų ir gyvenamųjų kaimo vietovių atnaujinimas, geležinkelio tinklų tobulinimas, viešųjų erdvių sutvarkymas, kultūros objektų atnaujinimas, bedarbių integracija į darbo rinką ir kt.

Iš viso Lietuvoje yra 6 agentūros, administruojančios 2014-2020 m. ES investicijų projektus – Centrinė projektų valdymo agentūra, Inovacijų agentūra, Europos socialinio fondo agentūra, Aplinkos projektų valdymo agentūra, Investicijų ir verslo garantijos ir Lietuvos mokslo taryba.

Pagal www.cpva.lt inf.