L.Kordušas – absoliutus jaunimo čempionas

stangistaiKlaipėdoje vyko finalinės jaunių (iki 17 metų) – jaunimo (iki 20 m.) sunkiosios atletikos varžybos. Dalyvavo 13 komandų sportininkai, iškovoję šią teisę zoninėse atrankos varžybose. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai, kuriuos treniruoja Liudas Čičirka ir Laimis Ličinchai, pelnė 5 apdovanojimus, o šilutiškis Lukas Kordušas tapo absoliučiu jaunimo čempionu.

Jaunių grupėje svorio kategorijoje iki 50 kg šilutiškis Artemijus Gergelis išrovė 49 kg, išstūmė 58 kg ir dvikovėje surinkęs 107 kg užėmė III vietą.

Jaunimo grupės varžybose sidabro medalį pelnė Ramūnas Šteinys (56 kg sv. kat.): išrovė 55 kg, išstūmė – 65 kg, dvikovės suma – 120 kg. I vietą užėmė Tomas Kalvaitis (Marijampolė), įveikęs 170 kg (75+95).

77 kg sv. kat. šilutiškis Edgaras Kazlauskas jaunimo grupėje liko trečias. Jis dvikovėje surinko 193 kg (83+110). Tiek pat iškėlė ir Lukas Paderinas (Telšiai), ir jam buvo pripažinta II vieta.

Pagal ankstesnes taisykles, varžovams iškėlus vienodą svorį, aukštesnė vieta tekdavo lengvesniam sportininkui.
Edgaro svoris – 73 kg, Luko – 75 kg. Atrodo, logiška, kad sidabras turėjo atitekti šilutiškiui. Deja, šiandien viskas – kitaip. Burtai lėmė, kad L.Paderinas ėjo pirmas rauti štangą ir išrovė 88 kg. Todėl jam teko sidabras, o Edgarui – bronza, nors dvikovės rezultatas vienodas…

Treneris L.Ličinchai tokią taisyklių naujovę pavadino nesąmone.

Jaunimo grupės absoliutaus čempiono vardą iškovojo L.Kordušas (sv. kat. 85 kg). Absoliutus čempionas nustatomas pagal Sinklerio lentelę, kai lyginamas sportininko iškeltas ir asmeninis svoriai. Savo svorio kategorijoje Lukas buvo nepralenkiamas ir laimėjo auksą (rovimas – 120 kg, stūmimas – 150 kg, dvikovės suma – 270 kg). Jis vėl įrodė esąs jaunimo grupės lyderis ir rimtas kandidatas į vyrų rinktinę.

Sunkiasvorių kategorijoje (+105 kg) absoliutus lyderis buvo telšiškis Deividas Jucius, iškėlęs 305 kg (130+175). Šilutiškis Erikas Augustaitis pelnė bronzos medalį: išrovė 86 kg, išstūmė 115 kg ir dvikovėje surinko 201 kg.

Šilutės sunkiaatlečius treniruojantis L.Čičirka savo auklėtinių pasirodymais patenkintas ir ypač džiaugiasi L.Kordušo pasirodymu: jis – absoliutus jaunimo grupės čempionas. Džiugina ir sidabro laimėtojo R.Šteinio bei bronzos medalių prizininkų Artemijaus Gergelio, Edgaro Kazlausko ir supersunkiasvorio Eriko Augustaičio rezultatai.

Šilutės sporto mokyklos komanda surinko tiek pat taškų, kiek III vietą užėmusi Marijampolės rinktinė – 175 tšk.
Šilutiškiai liko ketvirti, o I vietą laimėjo klaipėdiečiai – 197 tšk. II vieta teko Telšiams – 196 tšk.