Labdaros kampanija kviečia padėti vaikams

Jau keletą metų gyvename karantine, nematant mylimų žmonių. Onkologinėmis ligomis sergantys vaikai nuolatiniame karantine gyvena ilgiau, nes didžiąją laiko dalį praleidžia ligoninės palatoje ir tik su vienu šeimos narių.

Siekdami paremti vaikus, labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ ir „McDonald‘s“ kviečia prisidėti prie tradicinės labdaros kampanijos „McHappy Day“.

Siekiant padėti „Mamų unijai“ užtikrinti vaikų gydymą, paramą ligoninėse gydomiems vaikams ir jų tėvams bei tęsti sunkų darbą, keičiant visuomenės požiūrį į šią problemą, nuo lapkričio 15 d. visi „McDonald‘s“ restoranų Lietuvoje lankytojai gali dalyvauti „McHappy day“ akcijoje ir paaukoti 0,25 euro, 0,50 euro ar 1 eurą per savitarnos kioskus.

„Kasmet vėžys diagnozuojamas apie 100 vaikų Lietuvoje, iš kurių 20-30 tenka nuolat gyventi ligoninėse. Vėžio diagnozė neabejotinai sukrečia ir paveikia visą šeimą. O kai liga diagnozuojama pačiam mažiausiam šeimos nariui – vaikui, tai tampa tikru išbandymu. Visas gydymo laikotarpis yra labai sunkus psichologiškai, šeima susiduria su daugybe kliūčių ir nepalūžti yra išties sudėtinga.

Situaciją dar labiau apsunkina tai, kad ligoninėje su vaiku gali būti apgyvendintas tik vienas iš tėvų, o kiti šeimos nariai atvyksta tik aplankyti“, – sako „Mamų unijos“ vadovė Justina Žukauskienė.

Prieš metus „Mamų unija“ atvėrė Šeimos namų duris, kuriuose tėvai gali gyventi kartu su vaikais, kol onkologine liga sergančiam vaikui yra suteikiamas gydymas. „Mamų unija“ planuoja įrengti modernų reabilitacijos centrą, kad vaikai, įveikę onkologinę ligą, prižiūrimi specialistų, greičiau pasveiktų.