Laikas sumokėti žemės mokestį

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir deklaracijas įkėlė į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą http://deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie Mano VMI sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę telefonu 1882.

Lietuvoje apie 408 tūkst. registruotų Mano VMI ir EDS naudotojų, kurie yra nurodę savo e. pašto adresą sistemose, gaus pranešimus apie jiems suformuotą deklaraciją. Tie žemės savininkai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, žemės mokesčio deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki š. m. lapkričio 16 d.

„Šiais metais Šilutės rajono savivaldybėje yra 14,1 tūkst. žemės savininkų, tačiau ne visiems šį mokestį šiemet reikės sumokėti. Įvairios lengvatos pritaikytos 2,5 tūkst. žemės savininkų, todėl žemės mokesčio deklaracijos pasieks 11,6 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų“- teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė. Žemės savininkai mokestį gali pasitikrinti ir jį sumokėti prisijungę prie Mano VMI.

Planuojama, jog į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą šiemet bus sumokėta 602,3 tūkst. eurų: apie 525 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir beveik 77,3 tūkst. eurų – įmonės.

Žemės mokestis mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. VMI mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos nustatytus tarifus.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Svarbu nurodyti savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. pradės mokėti nuo kitų metų.

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį ir kaip jį sumokėti gyventojai gali sužinoti apsilankę VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, taip pat VMI „Youtube“ seminare: Kaip sužinoti savo žemės mokestį?. Į dažniausiai užduodamus klausimus VMI specialistė atsako VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia. O kilus papildomiems klausimams, galima kreiptis į deklaracijoje nurodytą konsultantą, parašyti žinutę į VMI Facebook ar paskambinti tel. 1882.

Gyventojai, registruoti Mano VMI, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, galės gauti automatiniu pranešimu paskambinę numeriu 1882 ir paspaudę „1“. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu bei leis sužinoti informaciją nelaukiant eilėje, kol konsultantas atsilieps.