Lankupiuose – raitelių ir žirgų duetai

lankupiaiIlgai lauktas ir pirmą kartą Lankupių kaime įvykęs renginys – žirgų konkūras – suteikė džiaugsmo ne tik organizatoriams, bet ir dalyviams.

Pagaliau žirginio sporto klubas „Lankupiai“ verčia naują veiklos puslapį – prie žirgyno įrengė jojimo aikštę, kurioje galės organizuoti įvairaus lygio varžybas. Tikėtina, kad į Lankupius vis dažniau atvyks jaunų ir patyrusių raitelių ir žirgų, o žiūrovai pamatys įspūdingų žirginio sporto renginių.

Saugų seniūnijos Lankupių kaime įsikūręs žirginio sporto klubas „Lankupiai“ savaitgalį pakvietė jojikus su savo žirgais į pirmąsias varžybas.
lankupiai zirgas
Konkūro aikštė – tai įvairių kliūčių kursas, kurį žirgas ir raitelis turi įveikti be klaidų per tam tikrą laiką. Į „Lankupių konkūrų varžybas I“ atvyko žirginio sporto dalyviai iš Šilutės ir Klaipėdos rajonų žirgynų.

Žirgų konkūras – tai skirtingo lygio rungtys, kuriose duetai turėjo įveikti įvairias kliūčių distancijas. Pirmajame konkurse dalyvavo 25 duetai, antrajame – 36, trečiajame – 23, o paskutiniame – 10 duetų. Apdovanoti trijų prizinių vietų laimėtojai: raiteliai – diplomais, žirgai – rozetėmis.

Pasak klubo „Lankupiai“ vadovų Valdo ir Valdemaro Urbonų, pagaliau pavyko įgyvendinti savo svajonę – tinkamai paruošti aikštę jojikų pasirodymams ir sustatyti spalvingas kliūtis, per kurias šokinėja žirgai. Nors daug kas padaryta, bet darbai dar iki galo nebaigti: reikia įrengti tribūnas žiūrovams, sutvarkyti sodybos aplinką.

ŽSK „Lankupiai“ liepos 1 d. organizuoja „Lankupių konkūrų varžybas II“. Renginyje bus galima ne tik pasigrožėti įspūdingais žirgų šuoliais, kūno grožiu ir proporcijomis, jų ištverme, bet ir aistringai sirgti už patinkantį raitelį ir jo žirgą.