Lankytojams atverta Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios bokšto ekspozicija

Kaip skelbia Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo parapija, jau galima užsisakyti ekskursiją po bažnyčią, kurios metu bus galima užlipti į vieną iš bokštų ir ten susipažinti su istorine liturgine ekspozicija. Taip pat bus galima iš arčiau apžvelgti bokšto laikrodžio mechanizmą.

Data ir laikas derinami individualiai. Žmonių skaičius neribojamas. Kaina – auka bažnyčios remontui ir bokšto ekspozicijos naujinimui. Informacija teikiama tel. 8 636 81439.

Švėkšniškių šventovė – viena iš aukščiausių bažnyčių Lietuvoje (10 vieta). Jos bokštų viršūnės stiebiasi į 65 m. aukštį. Bažnyčia pastatyta 1905 metais pagal švedų architekto Karlo Eduardo Strandmano projektą. Neogotikinė bažnyčia – vienas pagrindinių miestelio architektūrinių paminklų. Švėkšnos bažnyčios statybos truko 5 metus, klebono Juliaus Maciejausko rūpesčiu.

​Bažnyčia sudaryta iš trijų išilginių navų, kurias kerta skersinė nava. Interjerą puošia 8 altoriai. Didysis altorius, beveik 16 m aukščio, kartu su sakykla pagamintas Austrijos Tirolyje, Purgerio fabrike. Po Didžiuoju altoriumi yra kripta. Bažnyčios šventorių su parku jungia apie 1885 m. pastatytas arkinis pėsčiųjų tiltas – viadukas. Tai unikalus ir retas statinys Lietuvoje, kuris vaizduojamas ir miestelio herbe.