Lašišinių žuvų labui – sugriežtintos verslinės žvejybos taisyklės

Aplinkos ministras pakeitė Verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisykles ir nustatė, kad lašišinių žuvų migracijos laikotarpiu jų migracijos keliuose Kuršių mariose draudžiama verslinė žvejyba visais žvejybos įrankiais.

Tikslinė lašišų ir šlakių verslinė žvejyba Kuršių mariose ir ligi šiol buvo draudžiama, tačiau gaudant kitas žuvis kasmet buvo sugaunama apie 8 tonas lašišinių žuvų. Todėl nuo š. m. spalio uždrausta paimti žvejybos metu sugautas lašišas ir šlakius. Tačiau nemažai šių žuvų žvejybos įrankiuose jau būna negyvos arba taip nusilpusios, kad paleistos neišgyvena. Siekiant, kad nerštavietes pasiektų daugiau lašišinių žuvų, nuspręsta uždrausti jų verslinę žvejybą per visą migracijos laikotarpį (nuo liepos 15 d. iki spalio 31 d.) pagrindiniuose migracijos keliuose – 2 km atstumu nuo rytinio Kuršių marių kranto ir nuo vakarinio Kuršių marių kranto iki farvaterio. Šiuo laikotarpiu migracijos kelyje nuo vakarinio iki rytinio kranto atstumai tarp žvejybos įrankių turės būti dvigubai didesni nei paprastai.

Nemažai lašišų ir šlakių žvejybos sugriežtinimų pastaraisiais metais buvo nustatyta ir žvejams mėgėjams: Nemune uždrausta žvejoti šias neršti traukiančias žuvis, privalu paleisti visas sugautas lašišas ir šlakius Vilnioje ir Žeimenoje, taip pat privalu paleisti sugautas intensyviu migracijos laikotarpiu nuo spalio 1 d. iki 15 d., o po spalio 15 d. draudžiama bet kokia žvejyba jų migracijos ir neršto keliuose.