Laučių kaimo šventė – su linksmų žaidimų olimpiada

 LAUCIU SVENTE 2Kai kaimo šventė sėkmingai organizuojama jau antrus metus iš eilės, jos organizatoriai tikisi, kad ji taps tradicinė ir kasmetinė. Taip mano ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Laučiuose gyvenantis jau daugiau nei tris dešimtmečius.

Laučių bendruomenės veiklos suaktyvėjimas, pasak S.Šepučio, siejamas su Sonatos Dauskartės veikla, kuri prieš pusantrų metų stojo prie bendruomenės pirmininkės vairo.

Šiemet į šventės vietą susirinko gal du ar trys šimtai žmonių. Ko gero, pusė jų buvo įtraukti į įvairius linksmus žaidimus bei atrakcijas ir tapo Laučių linksmų žaidimų olimpiados dalyviais.

Gražiausios sodybos ir saugi kaimynystė
LAUCIU SVENTE 4
Laučių kaimo šventėje sveikinimo žodį tarė ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis su Seimo pirmininko pavaduotoju Kęstu Komskiu.

Iki pat vėlumos, kol buvo uždegtas draugystės laužas, šventėje dalyvavo ir su kaimynais bendravo ir Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis. Jis atminimo dovanėlę ir puokštę gėlių įteikė šiemet bendruomeniškiausia Laučių šeima pripažintai Danos ir Romano Sidaravičių šeimai.

Gražiausiai tvarkomų sodybų lentelės buvo įteiktos Linos ir Nerimanto Stasyčių, Virginijos ir Kęstučio Stancikų bei Jolantos ir Irenijaus Majauskų šeimoms.
Šilutės policijos komisariato atstovė Nerija Ropienė kartu su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi įteikė Saugios kaimynystės ženklą Sonatai Šertvytienei.
Ji savo kaimynus – 9 šeimas, gyvenančias Užupio ir Ąžuolo gatvėse, prikalbino pasirašyti trišales bendradarbiavimo sutartis su Policijos komisariatu bei seniūnija, kad gyvenimas būtų saugesnis.

LAUCIU SVENTE 1Minėtose gatvėse, pasak S.Šertvytienės, yra dar apie 22 sodybos, ir ji tikisi, kad kaimynai prisijungs prie kuriamos Saugios kaimynystės bendrijos.

Turnyrų taurės – kaimynams

Sportinė šventės dalis prasidėjo krepšinio turnyru, kuriame Laučių jaunimo krepšinio komandos „Vilkai“ ir „Lokys“ užėmė prizines vietas. Pagrindinė pereinamoji taurė atiteko kaimyninio kaimo komandos „Grabupiai“ žaidėjams.

Paplūdimio tinklinio varžybose nugalėjo komanda iš Jonaičių kaimo.

Rimtas sportines kovas keitė linksmosios rungtys, kurias organizavo šventės vedėjai – UAB „RV plius“ specialistai.

Bendruomenės pirmininkė S.Dauskartė sakė nesitikėjusi, kad tiek daug šeimų ir jų draugų komandų susirinks į linksmąsias varžybas. Ji dėkinga „RV plius“ direktoriui, iš Laučių kilusiam Tomui Mauricui. Jis jau antrą kartą negaili pastangų, jog kaimo šventė būtų linksma ir įdomi.
LAUCIU SVENTE 5
Komandų pavadinimai geriausiai atspindėjo į varžybas susibūrusius žmones: „Uošvienė ir marčios“, „Furistai“, „Giminės“, „Žentas ir šeima“…

Komandos nešiojo vandenį indais, pritvirtintais ant šalmų, šokinėjo įsilipę į maišus, pylė vandenį į vamzdį, kuriame skylių – daugiau nei ant rankų pirštų, varė kamuolį lazdomis, o kad būtų dar įdomiau, avėjo plaukmenis.

Žiūrovų antplūdžio sulaukė vakarinis šventės koncertas. Šilutiškė Sonata Dargytė dainavo pirma, o vėliau užleido sceną estrados grandui Egidijui Sipavičiui. Po to diskotekoje iki vėlumos siautė jaunimas.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

alt