Laukiami norintys tapti monografijos „Šilutė. Gaideliai“ rengėjais

booksŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje apsilankė architektas, humanitarinių mokslų daktaras, docentas, rengiamos monografijos „Šilutė. Gaideliai“ vyriausiasis redaktorius ir sudarytojas Martynas Purvinas kartu su žmona – architekte, kultūros paveldo tyrinėtoja Marija Purviniene.

M. ir M.Purvinai į Šilutę atvyko tyrinėti bene didžiausių Klaipėdos krašte išlikusių senųjų evangelikų liuteronų kapinių, kurios yra vertinga Šilutės miesto architektūrinio, istorinio, kultūrinio palikimo dalis.

Susitikime su šilutiškiais, kuriems aktualus monografijos išleidimo klausimas, nuspręsta, kad vasaros pabaigoje – rudens pradžioje F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje bus surengtas dar vienas susitikimas su monografijos „Šilutė. Gaideliai“ sudarytoju M.Purvinu. Jo metu bus aptartos pastabos ir pasiūlymai dėl monografijos preliminarios struktūros.

Dar kartą kviečiame Pamario krašto šviesuolius, istorikus, literatus, švietimo ir kultūros darbuotojus, muziejininkus, kraštotyrininkus, tautodailininkus, spaudos leidėjus ir kitus mūsų kraštui neabejingus žmones prisidėti prie knygos rengimo.

Norintys tapti monografijos rengėjais turėtų tai padaryti iki rugpjūčio pabaigos. Jei iki to laiko Šilutėje neatsiras rašančių viena ar kita tema, tomis temomis galinčių rašyti bus ieškoma kituose miestuose. Už parengtus ir monografijoje publikuotus straipsnius bus atlyginta sumokant honorarą arba vieno straipsnio autoriui dovanojant didžiosios knygos egzempliorių.

Monografijoje numatoma aptarti tokias temas kaip gamta, istorija, etninė kultūra, kalba, tautosaka, įžymūs žmonės. Apimtis griežtai neribojama – gali būti trumpų straipsnelių ar labai nemažų studijų. Temų pobūdis taip pat gali labai skirtis: pavyzdžiui, nuo vieno istorinio veikėjo, kokios nors draugijos, pramonės įmonės ar pan. aprašymo iki platesnių apžvalgų. Tiktų ir įvairių laikų atsiminimai, jei juose būtų apibūdinama Šilutė ir jos apylinkės vienu ar kitu metu, neapsiribojant pernelyg smulkiais ir privačiais dalykais.

Monografija „Šilutė. Gaideliai“ bus ne mažesnė už kitas serijos „Lietuvos valsčiai“ knygas – per 1000 puslapių apimties, joje tilps bent 100 straipsnių. Tai bus pati didžiausia knyga apie šias apylinkes.

Norinčius prisidėti prie monografijos kūrimo, arba daugiau sužinoti apie būsimą leidinį, prašome kreiptis į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojus: ritab@silutevb.lt, daliav@silutevb.lt, loretal@silutevb.lt. Skambinti telefonais 78214, 78216, 77137 arba atvykti į biblioteką. Pasirinkusieji norimas straipsnių temas, galės pasirašyti sutartis su leidykla.

Laukiame Jūsų ir tikimės, kad neliksite abejingi įgyvendinant šį prasmingą sumanymą.