„Laukinis trail“ – masiškiausias „Marių šventės“ renginys

Begimas kintu_3Šeštadienį (liepos 13 d.) Pamaryje vykusiame šeštojo etapo „Laukinis trail“ bėgime, pačiame Ventės rago smaigalyje – ant molo, prie starto linijos stojo 222 ištvermingiausi bėgimo mėgėjai iš įvairių mūsų šalies kampelių ir užsienio. Visi tie, kurie norėjo išbandyti savo galimybių ribas ir patirti neišdildomų įspūdžių.

Jau tapo tradicija, kad bėgimas gamtos takais „Laukinis trail Ventės ragas – Kintai“ vyksta tą pačią dieną, kaip ir Kintų miestelio šventė, šiemet pavadinta „Marių šventė – šeimų uostas“.

Gamtos bėgimo organizatoriai visada pasirūpina, kad bėgimo trasa dalyviams būtų įdomi, leistų pamatyti gražiausias Lietuvos vietas: Ventę, banguojančius Kuršių marių vandenis, auksines kopas.

Malonu pažymėti, kad mūsų rajono garbę šiame nelengvame gamtos bėgime gynė ir keletas šilutiškių: Arlandas Mazgeika, Vitalijus Vaitkus, Martynas Nasvytis, Gintas Mockus, Marijus Sandaras bei Inga Germansijonė. Pagėgių savivaldybę atstovavo Rita Gečienė, Karolis Gečas, Rimantas Puodžiūnas bei Vidas Bukauskas.

Pasak gamtos bėgimo – „Laukinis trail“ organizatorės Viktorijos Tamaševičienės, – „marios, vėjas, Kintai, Ventės ragas, galingas vėjas ir stiprios marios… Jie abu tokie įdomūs ir nenuspėjami, stiprūs, intensyvūs, skirtingi ir panašūs: lyg kovoja, lyg šoka kartu, vienas kitą įtakoja, bet nei vienas nedominuoja ir neužgožia kito. Ar tai kova, ar harnonija, neaišku, bet labai įspūdinga ir stipru tai, ką jie kartu sukuria. Pamario kraštas – įspūdingiausias Lietuvoje. Ten vis grįžtu kaip į kokius kalnus. Tik čia lygu… ir tai nėra minusas. Čia labai jaučiasi gamtos didybė“.

Nenuostabu, kad bekele nuo Ventės molo iki Kintų įveikti 7, 19 ar 27 kilometrus stojo 222 ištvermingiausieji bėgikai. Jiems tai įprasta kova, tačiau prie starto linijos gali stoti ir išbandyti save kiekvienas. Bėgimas gamtos takais – neišsemiamas emocijų šaltinis.

Nebūtina atbėgti pirmam ar užimti prizinę vietą, svarbu finišuoti per tam tikrą kontrolinį laiką. Tuomet dalyvis gauna taškų, kurie įrodo, kad jis turi tokio bėgimo patirties.

Netruko prabėgti laikas kai „Laukinis trail Ventės ragas – Kintai“ bėgimo dalyviai užtvindė Kintų miestelį. Čia juos ant scenos sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis bei šios žemės šeimininkas seniūnas Antanas Kližentis.

Bėgimo gamtos takais nugalėtojais, įveikę 27 km, tapo Andrius Preibys iš Vilniaus (1:54) ir Gitana Akmanavičiūtė iš Kauno (2:23,40.919). 19 kilometrų greičiausiai įveikė Donatas Košiuba iš Kauno (1:19,48) ir Indrė Valaitė iš Vilniaus (1:40.48). Pagėgiškis Karolis Gečas įveikęs 19 km per 1:23,36 iškovojo V vietą. 7 km distancijoje greičiausi buvo klaipėdiečiai Valentas Uža (27:04) ir Jūratė Gedvilaitė (31:54). Pagėgiškė Rita Gečienė distanciją įveikė per 34:36 ir užėmė IV vietą.