Lažybos: ar yra tikimybė, kad sulauksime 20 laipsnių šaltuko?

Šerkšnas. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Vasarą sinoptikų pranašauta itin šalta ir ilga žiema kol kas neaplankė, tačiau tikėtina, jog šį savaitgalį Lietuvą pasieksiantys šaltesni orai bus tikrosios žiemos pradžia.

Kai kurie orų prognozių interneto portalai prognozuoja, kad jau kitą savaitę Lietuvoje temperatūra nukris net iki 15 laipsnių žemiau nulio.

Remiantis prognozių portalais, šiandien daugelyje rajonų turėtų vyrauti pliusinė temperatūra ir iškristi šlapdribos ar lietaus, bet jau naktį į šeštadienį ir visą savaitgalį temperatūra turėtų nukristi žemiau nulio ir pasnigti.

Dauguma interneto portalų prognozuoja, kad šį savaitgalį naktimis temperatūros stulpelis gali pasiekti net 4-8 laipsnius šalčio, o dienomis – 2-7 laipsnius žemiau nulio. Artimiausias savaites turėtų laikytis neigiama temperatūra ir dienomis ji gali pasiekti 2-9 laipsnius šalčio, o naktimis  – iki -12.

Tiesa, „Intermeteo.com“ ir „Myforecast.com“ orų prognozių portaluose prognozės dar atšiauresnės – naktį iš sausio 24 į sausio 25 žadama net 17 laipsnių šalčio.

Neįprastai ilgai iki Lietuvos slinkę žiemiški orai privertė sudvejoti, ar šiemet Lietuvoje sulauksime didelio įšalo.

Interneto bendrovė „Unibet“ surengė lažybas, ar iki pavasario temperatūra nukris bent iki 20 laipsnių šalčio. Tikimybę, jog dar šią žiemą sulauksime 20 laipsnių šaltuko, „Unibet“ vertina 60 procentų, o tai turėtų nudžiuginti sniego ir minusinės temperatūros išsiilgusius ir dar vasarą roges bei slides sutepusius žiemos sezono pramogų entuziastus.

Vidutinė daugiametė Lietuviškos žiemos temperatūra tesiekia 5 laipsnius šalčio, tačiau pavienių dienų temperatūros yra kur kas ekstremalesnės.

Oficialus Lietuvos šalčio rekordas – 42,9 laipsnio žemiau nulio – buvo užfiksuotas prieš daugiau nei pusę amžiaus.

Vis dėlto, neretai Lietuviška žiema nustebindavo ir šiluma – 2007 m. sausį galima buvo mėgautis 12,6, o 1990 m. vasarį – 16,5 laipsnių šiluma.