Ledo ritulio virusu vaikinai užkrėtė daugiau nei 100 žmonių

ledo ritulys zaidziaSausio pradžioje, žiemai tvirtai sukausčius Pamario kraštą, Degučius užklupo ledo ritulio virusas. Netrukus jis išplito ir užkrėtė kaimynines Katyčių, Stubrių, Žalpių, Vainuto gyvenvietes…

Šių vietovių gyventojams neliko nieko kita, kaip surengti draugiškas ledo ritulio varžybas! Sausio 23 dieną ant Degučių tvenkinio ritulį lazdomis stumdė penkios komandos. Žiūrovai ir komandų sirgaliai kepė šašlykus, virė arbatą, o minutės pertraukėlių metu išbėgdavo ant ledo pašokti.

ledo ritulys nugaletojai„Buvo labai smagu, susirinko apie 100 žmonių – tiek, kiek ir per miestelio šventę, kurį vyksta vasaros metu“, – įspūdžiais dalinosi Rolandas Eičas – vienas pagrindinių renginio organizatorių.

Jis buvo maloniai nustebintas, kad šiemet ledo ritulio virusu užsikrėtė ir Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis, kuris parūpino laimėtojams medalius, taures bei šašlykus.

„Atėjus žiemai būtų tikrai smagu kokią dienelę susitikti ir kartu pažaisti ledo ritulį ant kokios užšalusios balos“, – rašė Facebooke grupę „Ledo ritulys Degučiai“ sukūręs R.Eičas.

Veiklus vaikinas ėmėsi organizatoriaus vaidmens ir išsibarsčiusiems kraštiečiams rašė, skambino –  kvietė suburti komandas ir dalyvauti ledo ritulio varžybose. Renginį organizuoti padėjo ir jo brolis Ričardas, ledo ritulio entuziastas Elmutas Lengvinas iš Degučių, Tadas Girčius, Giedrius Overlingas, Rimas Bertašius.

Ledo ritulio entuziastai iš Žalpių, Degučių šį žaidimą žaidžia kiekvieną žiemą – jeigu tik oras būna palankus. Tačiau Rolandas pamena, kad paskutinį kartą jie susirinkę buvo 2011 metais, nes vėlesniais metas nebūdavo šalčių – neužšaldavo tvenkinys arba būdavo bjaurus oras. Ši žiema dėkinga žiemos pramogų mėgėjams, vandens telkinius buvo padengęs storas ledo sluoknis.

Varžybų dieną ant Degučių tvenkinio susirinko penkios komandos – „Katyčių pagyvenęs jaunimas“, „Katyčių kačiukai“, „Žalpiai“, „Degučiai“ ir „Vainutas“. Kiekvieną komandą sudarė penki nariai, žaidėjai žaidė du kėlinius po 7 minutes. Vyriausiam žaidėjui buvo apie 50 metų, jauniausiems – 12-14 metų.

Rolandas atviravo, kad buvo daug žaidėjų, kurie su pačiūžomis čiuožė pirmą kartą. „Kai skambindavau, kviesdavau žaisti, tai žmonės nuogastaudavo, kad nėra anksčiau čiuožę, bijojo. Bet vėliau įsidrąsindavo ir buvo patenkinti visi iki vieno“, – sakė jis.

Ledo ritulio varžybas laimėjo „Degučių komanda“, kurią sudarė Elmutas Lengvinas, jo sūnūs Dovydas ir Paulius, Stasys Dragūnas ir Vytautas Suščianovas. Antroji liko „Žalpių“ komanda, kurioje žaidė broliai Eičai. Trečiąją vietą užėmė Vainuto komanda.

Komandų nariai ir sirgaliai atsivežė savo užkandžių, buvo kepami šašlykai, verdama arbata.
Organizatoriai parūpino ir garso aparatūrą, renginio metu grojo muzika. „Tarp kėlinių būdavo minutės pertraukėlės, tai ant ledo ir vaikai subėgdavo, ir moterys šokdavo, paskui nuo ledo būdavo sunku juos nuvaryti“, – smagias varžybų akimirkas prisimena R.Eičas.

R. Eičo filmukas iš ledo ritulio varžybų.