Ledo skulptūrą Nidoje gaminęs menininkas ir vėl papuoš Šilutę

 

Sirtautas ledo_skulpturaPrieš savaitę Šilutės meno mokyklos dailės mokytojas Andrius Sirtautas dalyvavo „Stintapūkio“ šventėje Neringoje, kur su kolega Albertu Danilevičiumi (Neringos meno mokykla) ir Kaziu Venclova (J. Vienožinskio dailės mokykla) ant marių kranto molo drožė ledo skulptūras.

Priminsime, kad šilutiškio menininko skulptūros iš nendrių ir smėlio praėjusią vasarą puošė Juodkrantę.

„Šilutės naujienoms“ A. Sirtautas pasakojo, kad su medžiaga – ledu yra dirbęs ir anksčiau, bet ne profesionaliai. Profesionalai, anot jo, yra tie, kurie keliauja po pasaulį, dalyvauja ledo skulptūrų simpoziumuose. Dirbti su ledu šilutiškis turi reikalingus įrankius – vienus pritaikė iš statybinių medžiagų parduotuvės, kitus buvo pasigaminęs. Iš visokių medžiagų, su kuriomis teko dirbti, anot menininko, ledas yra pati lengviausia ir minkščiausia.

Ledinė jo skulptūra „Gaudyklė“ simbolizavo stilizuotus bučiukus su rankena (žvejybos įrankis, gaudyklė, naudojamas gaudyti žuvį).

„Skulptūros viduryje planavau ažūrą, pilną žuvų, bet kadangi pasikeitė orai, atšilo, lietus keitėsi su saule ir pūtė smarkus 14-17 m/s gūsingas vėjas, teko koreguoti idėją. Mano kolegos Kazys bei Albertas taip pat koregavo savo idėjas. Štorminis vėjas labiausiai trukdė, teko skulptūrą susiveržti diržais“, – pasakojo A. Sirtautas.

Šilutiškio ledo skulptūra iškilo Nidoje, nes tuo metu vyko „Stintapūkio“ šventė. Dirbdami su ledu menininkai vedė kaip ir edukaciją – žmonės galėjo realiai pamatyti vykstantį procesą, pabendrauti su autoriais. Skulptūrų kūrėjai juto didelį rūpesti iš Neringos savivaldybės administracijos, kuri sudarė puikias sąlygas dirbti.

A. Sirtautas taip pat pasidžiaugė, kad Šilutės meno mokykla iš savivaldybės gavo lėšų Šyšos upėje skulptūroms pagaminti. Jos iškils pavasarį, tačiau bus reikalinga ir rėmėjų pagalba, nes skirtų pinigų neužteks.