Lengvaatlečiai iš finalinių varžybų grįžo su trimis medaliais

lengvoji fVasario 1-2 dienomis Vilniuje vyko finalinės Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos pirmenybių varžybos, į kurias galėjo patekti tik zoninių varžybų atskirų rungčių nugalėtojai ir prizininkai.

Šilutės sporto mokyklos 7 auklėtiniai gavo tokią galimybę ir puikiai pasirodė pirmenybėse – iškovojo tris medalius.

Mūsiškiai varžėsi jaunučių grupėje (1998-1999 m. gimę berniukai ir mergaitės). Pirmą kartą Lietuvos jaunučių pirmenybėse jaunieji sportininkai rungtyniavo dvikovėje, t.y. dviejų rungčių rezultatai susumuojami ir pagal rezultatus (užimtas vietas) išrenkamas nugalėtojas.

Ši naujovė ne visiems treneriams patiko. Pasak Šilutės sporto mokyklos trenerio Stasio Oželio, tai kainavo daugiau nervų. Jei pirmoje rungtyje sportininkas užima pirmą vietą, tai dar nereiškia, kad jis gaus medalį. Reikia laukti, kaip pasiseks antroje rungtyje. Jei ten sudalyvaus prastai, medalio gali ir negauti.

Bet džiugu, kad net trys S.Oželio auklėtiniai pelnė dvikovės medalius.

Ernestui Rusliui lygių nebuvo. 60 m barjerinio bėgimo rungtyje iš 13 dalyvių jis atbėgo pirmas – per 8,84 sek. 60 m distancijoje jis taip pat buvo greičiausias – 7,79 sek. ir tapo absoliučiu dvikovės čempionu.

Sidabro medaliu džiaugėsi ir Giedrė Vytuvytė. Ji šuolio į tolį rungtyje buvo trečia, nušokusi 5,02 m, o 60 m bėgime finišavo pirma (8,09 sek.). Susumavus dvikovės rezultatus, Giedrei atiteko antroji vieta.

Julija Milevičiūtė rutulio stūmimo rungtyje užėmė 6 vietą. Ar pavyks iškovoti prizinę dvikovės vietą, priklausė nuo to, kaip ji pasirodys šuolio į tolį (iš vietos) rungtyje. Joje Julija buvo geriausia iš visų 17 dalyvių – ji nušoko 2,22 m. Dvikovės suma jai nulėmė bronzos medalį.

Šiais pasiekimais labai džiaugiasi sportininkai ir jų treneris. Pasak E.Ruslio, dauguma jo konkurentų treniruojasi didžiuliuose puikiuose maniežuose, todėl šilutiškiams, turintiems žymiai prastesnes treniruočių sąlygas, ypač džiugu, kai pavyksta pasiekti tokių aukštų rezultatų. Tai dar kartą įrodo, kad paties sportininko pastangos bei noras laimėti ir, žinoma, geri trenerio patarimai duoda puikius rezultatus, nesvarbu, kur treniruojiesi.

Linos Leikuvienės auklėtiniams prizinių vietų iškovoti nepavyko. Vienas jos auklėtinių – Robertas Petraitis – dvikovėje (1000 m + 3000 m bėgimai) užėmė 4 vietą. Medalio negavo, bet buvo apdovanotas diplomu.

Ir Roberto rezultatas, ir kitų L.Leikuvienės bei S.Oželio auklėtinių – Paulinos Gedvilaitės, Justės Šertvitytės ir Gintarės Kuisytės – pasiekimai Šilutės sporto mokyklai padėjo iškovoti 3 vietą tarp 30 dalyvavusių rajono komandų.