Lengvaatlečių puikus pasirodymas Lietuvos jaunių ir Lietuvos rajonų jaunių pirmenybėse

 

lengvoji atletika koamndaFAlytuje birželio 22-23 dienomis vienu metu vyko Lietuvos jaunių (16-17 metų) lengvosios atletikos pirmenybės ir Lietuvos rajonų jaunių lengvosios atletikos pirmenybės.

Visi varžybų dalyviai varžėsi kartu, tik sportininkai iš rajonų dar buvo apdovanoti ir rajonų grupėje.

Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai, kuriuos treniruoja Lina Leikuvienė, Stasys Oželis ir Medardas Urmulevičius, nepaisydami nepakeliamo karščio, puikiai pasirodė varžybose. Šilutiškiai, aplenkę net 29 rajonų komandas, iškovojo III komandinę vietą. Sėkmingiau pasirodė tik Rokiškio ir Šiaulių rajonų sportininkai.

O Jokūbui Tubučiui pavyko apginti čempiono titulus ir parsivežti net keturis aukso medalius!

Vienu metu – dvejos varžybos

Kadangi Lietuvos jaunių lengvosios atletikos pirmenybės ir Lietuvos rajonų jaunių pirmenybės vyko vienu metu, tai kai kuriems Šilutės sporto mokyklos sportininkams, laimėjusiems įvairias rungtis, atiteko du medaliai bei diplomai.
O nepavykus iškovoti medalių Lietuvos jaunių pirmenybėse, šilutiškiai džiaugėsi apdovanojimais Lietuvos rajonų pirmenybėse, nes didmiesčių varžovai į tuos apdovanojimus nepretendavo.

Jokūbas apgynė čempiono vardą

Šilutės sporto mokyklos komandos neabejotinu lyderiu tapo praėjusių metų Lietuvos jaunių žaidynių dukart čempionas, 400 m ir 800 m bėgimų nugalėtojas J.Tubutis.

Šįkart jis, bėgdamas 400 m nuotolį, pasiekė asmeninį rezultatą – 50,18 s, o bėgdamas dvigubai ilgesnį atstumą gražiai nugalėjo taktinėje kovoje, aplenkęs net 28 dalyvius (rezultatas – 1:58,12 min.).

Dėl pėdos lūžio Jokūbui teko praleisti žiemos sezono varžybas, tad baimintasi, ar spės pasiruošti vasaros startams. Todėl šios pergalės ypač malonios ir pačiam sportininkui, ir jo trenerei L.Leikuvienei.

Puikiai varžybose startavo ir Jokūbo treniruočių draugai: Kristina Jašauskaitė, Kęstas Mickus, Justas Stulpinas.

Šuolininkė K.Jašauskaitė, šokdama į tolį, pagerino asmeninį rezultatą – 5,38 m – ir iškovojo II vietą. Trišuolio rungtyje ji užėmė III vietą (11,65 m). Tačiau už dalyvavimą rajonų pirmenybėse jai atiteko dvi pirmosios vietos, nes varžovės buvo iš didmiesčių.

Lietuvoje populiarioje disko metimo rungtyje varžėsi net 26 jaunuoliai. Šilutės atstovas J.Stulpinas Lietuvos jaunių pirmenybėse užėmė 11 vietą, rajonų grupėje jo rezultatas buvo septintas.

Švėkšniškis K.Mickus ir naumiestiškis Aurimas Bendžius bėgo sunkias distancijas: 2000 metrų kliūtinį bėgimą ir 3000 metrų bėgimą. Kęstas 3000 m bėgimo rungtyje pagerino asmeninį rezultatą – 9:27,33 min. – ir  Lietuvos jaunių pirmenybėse iškovojo III vietą, o rajonų grupėje jam atiteko II vieta.

A.Bendžius užėmė X vietą Lietuvos jaunių pirmenybėse, o rajonų grupėje – VI vietą.

Aurimas aukštesnes pozicijas iškovojo kliūtinio bėgimo rungtyje: VII vieta – Lietuvos ir IV vieta – rajonų pirmenybėse. Kęstas šiame bėgime rajonų grupėje lipo ant apdovanojimų trečiosios vietos pakylos, o Lietuvos pirmenybėse iškovojo V vietą.

Šuolininkas į aukštį Aleksas Vaitiekus peršoko 180 cm aukščio kartelę ir Lietuvos pirmenybėse užėmė IV, o rajonų grupėje – II vietą. Jis dalyvavo ir trišuolio rungtyje: užėmė IX vietą Lietuvos pirmenybėse, o rajonų grupėje buvo pirmas.

Nors vasara jau įsibėgėjo, tačiau Šilutės miesto stadionas neištuštės, sportininkai ir treneriai neatostogaus.

J.Tubutis ir K.Jašauskaitė pakviesti  į Lietuvos jaunių rinktinę, su kuria liepos 22-23 dienomis dalyvaus Baltijos šalių jaunių čempionate. Linkime gerų treniruočių, gero oro bei šaunaus pasirodymo.