Liepžiedžiai – populiariausia liaudies medicinos priemonė

IMG 14621Liepa ne tik džiugina akį savo nepaprastu grožiu, bet yra neįkainojamas vaistų šaltinis, liaudies medicinoje naudojamas nuo neatmenamų laikų.

Rinkti liepžiedžius geriausia karštu oru ir pusiaudienį, per jaunatį – būtinai išvakarėse pažvelkite į dangų, kad nustatytumėte mėnulio fazę.

Jei rinksite liepų žiedus po lietaus, apniukusią dieną, jie patamsės ir praras savo gydomąsias savybes.

* Susmulkinti šviežių liepžiedžių pumpurėliai ir lapeliai naudojami kaip išorinė priešuždegiminė, skausmą malšinanti priemonė nuo nudegimų ir žaizdų.

* Liepa – vienas iš nedaugelio augalų Žemėje, kuriame yra fitohormonų, tai yra medžiagų, artimų moteriškiems lytiniams hormonams. Galbūt todėl liepų žiedai pasižymi jauninamosiomis savybėmis. Liepžiedžių garai, arbata nepaprastai naudingi moteriai visais jos gyvenimo periodais.

* Jei sutrinka mėnesinių ciklas, jis tampa nereguliarus, skausmingas, liepžiedžių arbata padės jį sureguliuoti.

Moterims po 45 metų naudinga sykį per pusmetį po mėnesį kas rytą išgerti po stiklinę liepžiedžių arbatos – ir klimakso pasekmės bus nebaisios. Jis prasidės kur kas vėliau nei kitoms bendraamžėms ir bus neskausmingas, be kraujoplūdžio. Užplikykite 1 arb. šaukštelį liepžiedžių stikline verdančio vandens.

* Nuo hemorojaus gerai padeda liepžiedžių vonelės. Naudoti jas reikia kiekvieną vakarą, kol visai pasveiksite.
* Šviežios jaunų liepų žievės nuoviru gydomi nudegimai, reumatas, podagra. * Išoriškai liepžiedžių nuoviras naudojamas burnai skalauti, taip pat gydomosioms vonioms nuo neuralgijos.

* Plaukų plovimas liepžiedžių nuoviru padeda nuo slinkimo.

* Džiovintų liepų lapų milteliai naudojami barstyti ant žaizdų, opų, taip pat kraujavimui sustabdyti.

* Liepų žievės nuoviro (200 g žievės, 1 stiklinė vandens) kompresai dedami ant žaizdų, opų, nudegimo vietų, skaudamų sąnarių.

* Liepų lapai suvyniojami į marlę, pamerkiami į verdantį vandenį, ataušinami ir dedami kaip kompresas ant skaudamų sąnarių, uždegiminių hemorojaus mazgų.

* Kai skauda galvą, galima ją aprišti liepų lapais. Juos reikia keisti kas 10-15 minučių, kol skausmas praeis.

* Liepžiedžių garų vonelės naudojamos kosmetikoje, kad sumažėtų veido, kaklo raukšlės. Ypač liepžiedžių garų vonelės tinka riebiai veido odai.

* Šaltu vandeniu praskiesta liepžiedžių arbata rekomenduojama prausti veidą, kad oda įgautų elastingumo.

* Liepžiedžių vonios skatina prakaito išsiskyrimą, ramina nervų sistemą ir gydo nuo nemigos. 4-5 saujas liepžiedžių užpilkite 2 litrais šalto vandens, palaikykite 15 minučių, po to pavirinkite 5 minutes ir dar leiskite pritraukti 20 minučių. Nukoškite ir supilkite į šiltą vonios vandenį. Maudykitės 20-30 minučių. Kad vonios efektas būtų stipresnis, prieš maudymąsi patartina nusiprausti su muilu po dušu.