Lietuvą ir Šilutę nuskalbė dar viena šių metų audra

Antradienį vakarop Lietuvą užklupo dar viena audra.

Pajūryje vėjo greitis viršijo 22 metrus per sekundę, Klaipėdos uoste buvo apribota laivyba, o Šilutės krašto ūkininkai gedi laukuose užpilto derliaus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba iš anksto informavo, kad trečiadienio naktį pajūryje šiaurės-vakarų krypčių vėjo gūsiai gali pasiekti iki 23 metrų per sekundę greitį.

Bet jau 12-osios pavakarę Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrams darbo padaugėjo. Jiems pavakarę teko skubėti į Alkos ir Prycmų kaimus, kur ant kelių buvo užvirtę medžiai. Dar vienas medis jau 13 d. buvo užtvėręs kelią pačiame Kintų miestelyje, tad aišku, kad šioje seniūnijoje siautėjo ir stipriausi vėjai.

Liūtis ypač „skalbė“ Degučius, – pasakoja šio krašto ūkininkai. Pasak Žemaičių Naumiesčio seniūno Virginijaus Stasiulio, dar ir vakar važiuodamas į darbą jis stebėjosi, kad daugelyje vietų, bulvienojų vagose vis dar tyvuliuoja vanduo. Pasak seniūno, dar bent kelias dienas ūkininkai į savo laukus neįeis.

Po Latviją ir Estiją pastarosiomis dienomis važinėjusi mūsų laikraščio talkininkė, degutiškė Vilija Eičienė sakė, kad šių kaimynų laukuose išguldyti ištisi hektarai javų. Akivaizdu, kad ir čia prasiautusios liūtys pridarė daug žalos žemdirbiams.

Laivų eismas uostamiestyje antradienį buvo apribotas apie 13 valandą, kai vėjo greitis pasiekė 22 m/s, o bangų aukštis – 3 metrus.

Stiprus vėjas daugelyje šalies vietų vartė medžius ir gadino automobilius visoje šalyje, o lietaus per parą iškrito net pusė liepos mėnesio normos. Sinoptikai teigia, kad daugiausia lietaus iškrito Plungėje, bet netrūko jo ir kituose miestuose.