Lietuvą juosiantis Širdies žygis įtrauks ir šilutiškius Žygeiviai rinks pinigus vėžiu sergantiems vaikams

sirdies zygis begikai copy„Apjuoskime Lietuvą širdimi ir žygiuokime dėl vėžiu sergančių vaikų“, – tokią idėją nešantis žygis startavo šeštadienį (rugsėjo 10-ają), prie Baltojo tilto, Vilniuje. „1000 km Širdies žygio“ maršrutą sudaro daugiau nei 1000 kilometrų, šis pėsčiųjų žygis truks mėnesį. Kelionės tikslas – surinkti lėšų medicininei įrangai, gyvybiškai būtinai vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams.

Širdies formos žygio metu bus aplankyti 27 Lietuvos miestai, kuriuose siekiama pritraukti kuo daugiau žmonių, norinčių šiltai sutikti ir kartu žygiuoti pasirinktą atstumą su žygio vykdytoju ir iniciatoriumi, VšĮ „Aktyvi Tauragė“ vadovu Sauliumi Bagdonu.

Spalio 6 dieną žygio dalyviai lankysis ir Šilutėje. Mūsų krašte S.Bagdonas žinomas kaip pernai rugpjūtį surengto labdaringo pėsčiųjų žygio, skirto padėti su vėžiu kovojančiam mažajam Emiliukui iš Žemaičių Naumiesčio, organizatorius.

Įveiks daugiau kaip 1000 kilometrų

„1000 km Širdies žygį“ organizuoti ėmęsi paramos fondas „Mamų unija“ ir S.Bagdonas sudarė ilgiausią Lietuvoje kada nors vykusio pėsčiųjų žygio maršrutą. Jie kviečia prie žygio prisidėti visus Lietuvos žmones ir aukoti sunkiai sergantiems vaikams.

Paaukoti vėžiu sergantiems vaikams galima trumpuoju numeriu 1418. Auka – 3 eurai.

Interneto svetainėje mamuunija.lt skelbiama, kad žygiuoti gali ir vaikai, ir suaugusieji. Iš anksto registruotis nebūtina. Kiekvienas žygeivis gali pasirinkti bet kokį norimą atstumą  –  1, 10 ar 100 kilometrų. Jis privalo pats pasirūpinti maistu, vandeniu, apranga, nakvyne (jei reikia). Žygiuoti siūloma tik 27 miestų, įeinančių į žygio maršrutą, teritorijose. Iš viso planuojama įveikti 1234 kilometrus.

S.Bagdonas bus pagrindinis žygeivis, kuris pradės ir baigs žygį. Kiekviename mieste S.Bagdono komanda pakvies žmones susitikti centrinėse miestų aikštėse, pabendrauti ir palydėti į kitą miestą.

Žygeivių sustojimo „taškai“ miestuose bus skelbiami „Facebook“ paskyroje „1000 km Širdies žygis“.

„Žygiuosime tam, kad nupirktume Kauno klinikose onkologines ligas besigydantiems vaikams būtiną medicininę įrangą. Prisidėkite žygiuodami savo mieste ir aukodami!“, – ragina žygio organizatoriai.

Piniginės aukos bus skiriamos konkrečiam tikslui
sirdies zygio logo
Projekto organizatoriai skelbia, kad už žygio metu surinktus pinigus sergantiems vaikams bus nupirktos reguliuojamų padėčių funkcinės lovos.

Kauno klinikų Vaikų onkologijos skyriuje iš 15 lovų vos 4 yra funkcinės. Tokios lovos yra viena svarbiausių komforto sąlygų sunkiai ir ilgai besigydantiems ligoniukams, nes padeda slopinti skausmą, kai ilgai gulint vienoje, nejudrioje padėtyje vystosi pragulos, atsiranda diskomfortas.

Portalui 15min.lt (straipsns „1000 km Širdies žygio“ idėjos autorius S.Bagdonas „Siųsime meilės žinutes į onkologinius skyrius“, autorė – Meda Piečytė) S.Bagdonas pasakojo, kad šio projekto mintis buvo brandinama ilgai.

„Su kolegomis iš VšĮ „Aktyvi Tauragė“ įgyvendinome ne vieną paramos projektą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, bet tai buvo vienos dienos renginiai. Norėjosi sugeneruoti daugiau lėšų, suteikti galimybę įsigyti reikalingos ir brangiai kainuojančios medicininės įrangos, kurios, neslėpkime, šalies gydymo įstaigoms trūksta.

Svajojome, kad Lietuva tokia akcija gyventų bent keliasdešimt dienų. Taip gimė idėja surengti pėsčiųjų žygį aplink Lietuvą. Ir kadangi tikslas yra toks svarbus ir jautrus – nusprendėme maršrutą įkūnyti širdies formos simbolyje.

Atsisėdome prie žemėlapio ir ilgai netrukome, nuostabios širdelės kontūrai jau pulsavo prieš mūsų akis.

Pirmasis žmogus, į kurį kreipėmės palaikymo, buvo paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ įkūrėja Eglė Mėlinauskienė. Asmeniškai labai seniai sekiau šios nuostabios ir aktyvios moters veiklą dėl sergančių vaikų ir negalėjau nesigrožėti. Fondo darbai kalba patys už save. Susitikome Vilniuje, išsikalbėjome ir nutarėme, kad ši idėja privalo tapti kūnu“, – atviravo jis.

Širdies žygio organizatoriai ragina visus žmones, įstaigas, įmones palaikyti idėją, paremti mažuosius ligoniukus.