Lietuvė grožio konkurse nušluostė nosis konkurentėms iš didžiųjų pasaulio šalių

GaizauskaiteMalaizijoje tris savaites trukusiame ir trisdešimt gražuolių iš viso pasaulio suviliojusiame konkurse „Miss Cosmopolitan World 2018“ sužibėjo ir iš Šilutės kilusi Brigita Gaižauskaitė (20 m.), patekusi į finalinį penketuką. Kūrybinių industrijų specialybės studentė konkurso rengėjus užbūrė ne tik grožiu, bet ir išskirtiniais gabumais.

Pirmą konkurso savaitę buvo surengtas atskiras renginys, kuriame Brigita pademonstravo šokių gabumus. Sužavėjusi komisiją ji tapo geriausiu talentu, rašoma „Lietuvos ryto“ žurnale „Stilius“. Finale karūna pasipuošė korėjietė Soyeon Lim, o likusioms dalyvėms buvo įteikti paguodos titulai. Brigitai pavyko iškovoti trečiąjį.

Papasakokite apie talentų konkursą. Kuo jums pavyko nustelbti kitas dalyves?

Nuo vaikystės lankau sportinius šokius. Anksčiau šokdavau poroje, o dabar tai darau viena. Tad ir šįkart viena pristačiau choreografės Jomantės Dapkevičiūtės sukurtą šokį. Konkurse netrūko talentų. Buvo ir daugiau šokančių merginų, na, o kitos dainavo, demonstravo aktorinius gebėjimus. Pirmoji vieta atiteko man, antrojoje vietoje liko Filipinų atstovė, o trečiojoje – Nepalo.

Konkursas ilgas. Ką per tris savaites pavyko nuveikti?

Mane sužavėjo organizatorių profesionalumas ir suvokimas, kad tokius konkursus galima panaudoti ir geriems tikslams, o ne tik merginų išoriniam grožiui pademonstruoti. Lankėmės gyvūnų prieglaudoje, dalyvavome ne viename labdaros renginyje. Per „Rožinio kaspino“ akciją gaminome simbolinius meškiukus, kurie buvo parduoti specialiai surengtame aukcione. Visi čia surinkti pinigai buvo skirti moterų, kovojančių su krūties vėžiu, organizacijai. Be abejo, buvo ir spaudos konferencijų, ir apsilankymų pas rėmėjus. Taip pat lankėme choreografijos pamokas, per kurias ruošėmės finaliniam renginiui, dalyvavome fotosesijose, filmavimuose. Be to, nemažai keliavome, pamatėme tikrąją Malaiziją, kuri mane tikrai pakerėjo! Teko lankytis ir kaimeliuose, kuriuose žmonių gyvenimo kokybė labai prasta.

Gaizauskaite 2Kokių vertinimų girdėjote nuo konkurso pradžios? Ar tikėjotės pergalės?

Kad ir kaip gaila, tokiuose konkursuose nemažai lemia ir šalies dydis bei tai, kaip ruošiamasi tokiems renginiams. Kadangi lietuviai jau senokai yra praradę susidomėjimą grožio konkursais, tikrai nesitikėjau atsidurti nei dešimtuke, nei juo labiau penketuke. Buvau be galo laiminga, kai laimėjau geriausio talento titulą. Net nemoku paaiškinti, kaip jaučiausi finale, kai pavyko nueiti taip toli. Trumpai tariant, gerų atsiliepimų apie save girdėjau viso konkurso metu, tačiau būti tarp geriausiųjų tikrai nesitikėjau. Juk man pavyko nugalėti Meksikos, Indonezijos, Japonijos, JAV, Australijos ir kitų šalių milžinių atstoves.

Įprasta, kad grožio konkursuose neapsieinama be intrigų. Ar šįkart neteko susidurti su klastingomis konkurentėmis?
Išties tokiuose konkursuose be intrigų ar kalbų apsieiti neįmanoma. Didesnių įvykių nebuvo, bet gandų apie tai, kas neva nusipirko vietą finalo penketuke, buvo viso konkurso metu.

Vykstant į grožio konkursą greičiausiai prireikė didžiulio lagamino stilingų apdarų?  
Drabužių ir aksesuarų, žinoma, teko vežtis labai daug. Organizatoriai visoms išsiuntinėjo sąrašus, kokių suknelių kokioms progoms prireiks. Kai kuriems renginiams net reikėjo tam tikrų spalvų apdarų.

Kada susidomėjote galimybe dalyvauti grožio konkursuose?

Pirmą kartą grožio konkurse dalyvavau beveik prieš trejus metus. Modelis Karolina Toleikytė pakvietė sudalyvauti „Miss Fashion TV“. Čia pavyko prasibrauti į geriausiųjų dvyliktuką. Kadangi tai buvo pirmoji mano tokia patirtis, rezultatu labai džiaugiausi. Paskui buvo „Miss New World“ – patekau į finalininkių penketuką ir laimėjau Mis bikinio titulą.

Ar jau svarstote apie dalyvavimą kituose grožio konkursuose?

Manau, kad kol kas man jų pakaks. Be abejo, sutikčiau dalyvauti didžiausiuose konkursuose, nes atstovauti savo šaliai visada labai malonu. Tokie konkursai kaip „Miss Universe“, „Miss World“ ar „Miss International“ būtų tikras įvertinimas man. Tačiau mažesnius geriau paliksiu kitoms merginoms. Esu pasiruošusi joms perduoti savo patirtį.

Esate ne tik grožio konkursų dalyvė, bet ir studentė.

Vilniaus Gedimino technikos universitete studijuoju kūrybines industrijas ir jau dirbu komunikacijų srityje. Esu laiminga būdama ten, kur esu. Ateities planų, žinoma, turiu nemažai, tačiau kol kas tai norisi pasilaikyti sau.

Kaip jums pavyksta jauname amžiuje išsaugoti natūraliai žavią išvaizdą? Juk jauni žmonės mėgsta eksperimentuoti.

Būtent natūralumas ir yra ta savybė, kurią kiekviena mergina turi stengtis kuo ilgiau išlaikyti. Niekada nesupratau ir nesuprasiu merginų, kurios būdamos mano metų pasiputlina lūpas ar pradeda varstyti plastikos chirurgų kabinetų duris, nors tam nėra jokios būtinybės. Natūralumas kiekvieną iš mūsų daro išskirtinę ir savitą. Kiekvienai panelei patarčiau nesistengti supanašėti, o mylėti save tokią, kokia yra.

Kas jums svarbu rūpinantis savo išvaizda? Gal turite kokių nors specialių procedūrų?

Nuo mažų dienų mano gyvenimas neatsiejamas nuo sporto ir šokių. Tai padeda išlaikyti tobulas kūno formas, gerą savijautą, o veide – šypseną. O kas gali labiau papuošti merginą nei švytėjimas tiek išore, tiek vidumi?