Lietuviai nori nuosavų vandens motociklų ir vandenlenčių

Pastebima, kad daugėja gyventojų, kurie renkasi aktyvesnes, o kartu ir didesnio pasiruošimo bei lėšų reikalaujančias pramogas – nuo vandens motociklų iki burlenčių ar vandenlenčių.

Vandens sporto ir pramogų sektoriaus atstovai sako, kad tokių pramogų populiarėjimą paskatino pandemija, o bankų atstovai pažymi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria kokybiškam poilsiui bei sveikam gyvenimo būdui, tad noriai investuoja į aktyvų laisvalaikį, o pramogoms yra linkę ir pasiskolinti.

Ieško naujų potyrių

Pastaruoju metu didelio lietuvių susidomėjimo sulaukia plaukiojimas vandens motociklais. Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos prezidentas Tomas Gurkšnys sako, kad daugėja tiek norinčių vandens motociklus išbandyti kaip pramogą, tiek susidominčių jais kaip sportu. Lietuvoje ši sritis turi dar didelį augimo potencialą, tačiau jį riboja griežtas reglamentavimas.

„Vandens motociklais plaukioti galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų sąlygų. Mūsų šalyje vandens motociklu plaukioti leidžiama tik Baltijos jūroje ir dar 8 vandens telkiniuose. Vandens motociklų gerbėjų skaičius sparčiai auga, tą rodo ir didėjantis mūsų organizuojamų renginių dalyvių skaičius, susidomėjimas vandens motociklais socialiniuose tinkluose, internete. Taip pat kasmet daugėja žmonių, kurie nori įsigyti vandens motociklus“, – sako T. Gurkšnys.

Anot jo, šio noro nesumažina ir kaina – vandens motociklas gali kainuoti nuo 6 iki 25 tūkst. eurų. Tiesa, dėl pandemijos metu strigusios šių transporto priemonių gamybos ir sumažėjusios pasiūlos geriausi pasiūlymai išgraibstomi akimirksniu.

Nori kokybiško laisvalaikio

Lietuvoje populiarėja ir kitos vandens pramogos, pavyzdžiui, plaukimas vandenlentėmis. Šalia Vilniaus įsikūrusio vandenlenčių parko „Wake Spot“ vadovė Aurelija Vaškelytė sako, kad vandenlentės pastaraisiais metais išties užkariavo lietuvių širdis, o dar labiau susidomėjimą šia pramoga padidino pandemija.

„Aktyviai laisvalaikį leisti mėgstantys lietuviai vandenlenčių sportą atrado prieš keletą metų, o per pandemiją, kai žmonės ėmė ieškoti naujų pramogų savo šalies ribose, susidomėjimas dar labiau išaugo. Šiemet sezonas taip pat jau įsivažiuoja – per savaitę mūsų parke praplaukia po kelis šimtus žmonių. Liepą, rugpjūtį tikimės dar didesnio aktyvumo, dalis gyventojų kartą išbandę šią pramogą „užsikabina“, vandenlenčių entuziastų bendruomenė nuolat auga, prie jos prisijungia daug merginų“, – kalba A. Vaškelytė.

Vandenlenčių sportas ir sveikatai naudingas laisvalaikio praleidimo būdas. Reguliariai plaukiant fiziškai sustiprėjama, išmokstama valdyti savo kūną.

Dažnas išbandęs plaukimą vandenlente, vėliau nori įsigyti nuosavą. Vandenlentė gali kainuoti iki 800 eurų, tačiau kartu su hidrokostiumu ir kitais priedais visa įranga gali atsieiti 1000 ir daugiau eurų. Dar kelis šimtus eurų per mėnesį gali tekti paskirti parkų abonementams.

„General Financing banko“ Rizikos valdymo departamento direktorius Eimantas Palionis taip pat pastebi, kad lietuviai turiningam laisvalaikiui yra linkę skirti vis daugiau pinigų. Daugėja gyventojų, kurie mato prasmę investuoti ne tik į automobilį, būstą, buitį palengvinančius prietaisus, bet ir į aktyvų laisvalaikį, įspūdžius. Daugelis atsigręžia į vandens pramogas, o planuodami įsigyti nuosavas priemones apmąsto ir pirkimą išsimokėtinai ar galimybę pasiskolinti. Tai lemia ir augantis pragyvenimo lygis bei besikeičiantys prioritetai, ir pandemija, apribotos galimybės užsiimti įprasta veikla.