„Lietuvininkų vilties” premija – Remintai ir Vygantui Stoškams

Nogaicio koncertas 69Vienas iš svarbiausių Šilutės krašto apdovanojimų – „Lietuvininkų vilties” premija šiemet skirta muzikantams Remintai ir Vygantui Stoškams.

Stoškai įvertinti už nuolatinį Šilutės rajono kultūrinio gyvenimo judinimą, jaunimo įtraukimą į meninę veiklą, jaunųjų talentų pastebėjimą, naujas iniciatyvas ir kita.

Šilutės rajono savivaldybės merės Daivos Žebelienės vadovaujamas premijos komitetas (Daiva Žebelienė, Savivaldybės merė, Alvidas Šimelionis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Vaiva Kraftaitė, Šilutės skautų tunto organizacijos atstovė (nedalyvavo), Rimantė Vitkauskaitė, Švietimo skyriaus darbuotoja, Julius Martinkus, Juknaičių jaunimo klubo atstovas) vienbalsiai nusprendė, kad iš šiemet pateiktų kandidatūrų premijos nusipelnė būtent Stoškai (pristatė Kultūros ir pramogų centras, Jaunimo edukacinis centras, Šilutės ŽŪM, UAB „Šilutės leidyba“, Gražvydas Raila, Šilutės seniūnija)

SG106456Į šių metų premiją taip pat pretendavo Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivis Oskaras Venckus (pristatė Šilutės biblioteka, bibliotekininkų draugija, Vydūno gimnazija, Žibų pradinė m-la), filmo apie pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną kraštietį Romą Ubartą autorius Stasys Petkus (pristatė Juknaičių pagrindinė m-la), Saugų seniūnijos bendruomenės aktyvistas, jaunųjų šaulių vadovas Donatas Jaunius (pristatė AO „Pamario jaunimas”, Saugų seniūnijos šeimos klubas, Saugų evangelikų liut.parapijos klebonas Mindaugas Žilinskis, bendruomenė „Saugų artuma”, Jaunimo organizacija „Darbas”, Darius Vilius, Audronė Rupainytė) bei pedagogės Vaida Galinskienė ir Rita Kurpeikytė (pristatė Šilutės pirmoji gimnazija).

„Lietuvininkų vilties” premija įsteigta 2002 m. Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Ji skiriama asmeniui ar organizacijai, kurie ypatinga savo veikla ir darbu garsina Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ar už jos ribų ir pasiekia ženklių laimėjimų, buria jaunus žmones ir skatina jų bendruomenišką ugdymąsi.

Premija, kurią sudaro laureato diplomas, statulėlė ir piniginė premija, R. ir V.Stoškams bus įteikta šventiniame renginyje Šilutės kultūros ir pramogų centre lapkričio 9 d., 16 val.