Lietuviškos braškės – aukso gysla organizmui

Vietiniuose ūkiuose pagaliau sirpsta didžiausios ir bene kvapniausios uogos – braškės. Šioje uogoje vitamino C kur kas daugiau nei citrusiniuose vaisiuose. Dietistė Indrė Trusovė pažymi, kad ši uoga taip pat yra vitaminų šaltinis ir galingas antioksidantas.

Štai tokios tikrai milžiniškos gražuolės šiemet užaugo degutiškių braškių augintojų Albinos ir Romo Undžių braškyne.

Dietistė Indrė Trusovė dalinasi, kad iš tiesų retas susimąsto apie vietiniuose ūkiuose augančių produktų vertes. „Vasaros simboliu įvardijamos braškės – turtingos ne tik gausia vitamino C doze, bet ir vitaminais B2, B5, B6, K. Jose yra magnio ir vario, padedančio įsisavinti geležį. Be to, braškės gali būti naudingos širdies sveikatai dėl jose esančių daugiau nei 25 skirtingų antocianinų.

„Visgi tyrimai daugiausiai pabrėžia antioksidacinį braškių poveikį – jose net 4 kartus daugiau antioksidantų, nei daugelyje kitų vaisių. Tad, norintys kuo ilgiau išsaugoti jaunystę, būtinai turėtų įtraukti braškes į savo mitybos racioną“, – pasakoja dietistė.

Ji atkreipia dėmesį, kad braškėmis drąsiai gali mėgautis net ir tie, kurie nori optimizuoti savo kūno svorį, mat 100 g braškių yra 2 g skaidulų, o angliavandenių – vos 7 g. Tačiau vadovaujantis bendromis rekomendacijomis, suaugusiam žmogui nereikėtų valgyti daugiau nei 400 g uogų per dieną, o vaikams jų skanauti galima dvigubai mažiau. Be to, svarbu šių uogų nepadauginti sergantiems  gastritu, opalige bei turintiems alergijų.

Braškes geriausia suvalgyti šviežias, tą pačią dieną parsinešus iš parduotuvės – tuomet jos skaniausios ir sveikiausios. Norint išsaugoti uogas kitai dienai – šaldytuve jas geriau laikyti uždengtas sudrėkinta medžiagos skiaute ar popieriniu rankšluosčiu, o plauti geriausia jas prieš pat dedant į burną.

BNS inf.