Lietuviškų įmonių pavadinimų konkurse „30 metų su lietuvių kalba“ ir įmonės iš Šilutės

Valstybinė kalbos inspekcija, bendradarbiaudama su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kultūros ministerija ir LRT, skelbia konkursą „30 metų su lietuvių kalba“. Šio konkurso tikslas – apdovanoti įmones, kurios per visus Lietuvos nepriklausomybės metus savo verslą vykdė turėdamos lietuviškus pavadinimus. Tarp atrinktų įmonių ir UAB „Įtampa“ bei „Šilutės veislininkystė“.

Šilutė
Šilutė. Ovidijaus Kuldos nuotrauka.

Lietuvos pramonininkų konfederacija kviečia balsuoti už gražiausius bei įdomiausius lietuviškus įmonių pavadinimus. Įmonių gauti balsai bus sumuojami su LRT portalo skaitytojų balsais bei išrenkami konkurso nugalėtojai.

Iš Registrų centro pateikto sąrašo atrinkta penkiasdešimt 1990 ir 1991 metais registruotų  lietuviškai pavadintų įmonių, kurios sėkmingai veikia iki šių dienų. Sąrašas sudarytas pagal registracijos datą atsižvelgiant į atrankos kriterijus. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, nebūtų valstybės, savivaldybės įmonės, klubo, asociacijos, viešosios įstaigos, draugijos, sodininkų bendrijos, individualios įmonės ir pan. pavadinimas. Vertintas ir įmonės veiklos žinomumas (prekės ir paslaugos reklamuojamos interneto žiniasklaidoje, svetainėse, socialiniuose tinkluose ir pan.). Į šį sąrašą neįtrauktos įmonės, su kurių vadovais nepavyko susisiekti.

Balsuodami galite pasirinkti ne daugiau nei 10 įmonių. Balsavimas vyksta iki gruodžio 4 dienos 24 valandos. Iš vieno IP adreso galima balsuoti vieną kartą.

Nuoroda balsavimui