Lietuvių kalbos savaitė Pamario pagrindinėje mokykloje

pamario mokykla_lietuviu_kalbos_savaite1Švenčiant Lietuvos šimtmetį Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje vyko lietuvių kalbos savaitė „Nė dienos be tėvynės ir gimtosios, lietuvių, kalbos“.

Savaitės renginiai, skirti mūsų kraštui, gimtajai kalbai, subūrė ne tik mokytojus, 5 – 10 klasių mokinius, bet ir jų  artimuosius. Skaitymo balsu akcijoje penktų klasių mokiniai su tėveliais skaitė lietuvių autorių kūrinių ištraukas apie Pamario kraštą, Šilutę, Ventę, o Valdas Lacko paįvairino skaitymą daina apie Rusnę. 5 – 8 klasių mokinai gimtosios kalbos žinias tikrino dalyvaudami lietuvių kalbos olimpiadoje, o septintokai varžėsi protų mūšyje „Gimtoji kalba – tautos savastis“ F.Bajoraičio bibliotekoje.

Dailiojo rašto konkurse dalyvavę mokytojai, mokiniai ir jų artimieji įsitikino, kad gražus, taisyklingas raštas reikalauja daug pastangų ir laiko.

Paskutinės savaitės dienos buvo skirtos Vydūno 150-osioms gimimo metinėms bei  Knygnešio dienai paminėti. Vyresnieji mokiniai prisiminė mūsų krašto šviesuolį Vydūną, o jaunesnieji sprendė kryžiažodžius apie knygnešius, jų kelius, prisiminė spaudos draudimo metus, diskutavo, kaip mūsų senoliai gynė kalbą ir knygą ir žiūrėjo režisieriaus Jono Trukano filmą „Knygnešys“.

Lietuvių kalbos savaitės renginiai dar kartą priminė, kad tėvynė ir gimtoji kalba – brangiausias pasaulyje turtas, todėl privalome tai branginti, saugoti, didžiuotis.