Lietuvius apėmė kelionių virusas, penktadalis žiemą atostogauja užsienyje

Net 20 proc. lietuvių žiemos atostogoms ketina rinktis užsienio valstybes. Iš planuojančių keliauti užsienyje 54 proc. apklaustųjų atostogas leis pažindami miestus – rinksis ekskursijas, 24 proc. planuoja vykti į šiltuosius kraštus, 13 proc. vyks slidinėti, rodo bendrovės „If“ apklausa. Apie 14 proc. lietuvių žiemos atostogas praleis keliaudami Lietuvoje, 31 proc. teigė dar nežinantys, o 39 proc. kelionių neplanuoja.

Pasipila ir traumos

„Apklausa parodė, kad, pasibaigus pandemijai, lietuvius apėmė kelionių virusas. Žmonės vėl turi galimybę išbandyti žiemos kelionių malonumus, kurie nebuvo prieinami dėl ribojimų. Pastebime, kad kartu su kelionėmis pasipila ir traumos“, – perspėja Lina Aidukevičienė, „If“ atstovė.

Anot jos, slidinėjant nuo kalno skriejama 20–40 km/h greičiu, todėl bet koks susidūrimas su kliūtimi gali baigtis kaulų lūžiais, meniskų, sąnarių ir raiščių plyšimais. Neretai prireikia ir operacinio gydymo, kuris kainuoja brangiai, todėl nesidrausti vykstant slidinėti neracionalu.

Atostogautojai kartais pamiršta, kad leidžiantis nuo kalno kyla rizika sužeisti ir kitą slidininką, kuris turės teisę pareikšti pretenziją dėl gydymo išlaidų ar sulaužyto inventoriaus. O neapsidraudus tai gali kainuoti sumą, kuri siektų tiek pat ir daugiau nei atostogos.

Jaunimas mėgsta šiltuosius kraštus

Dažniausiai atostogauti už Lietuvos ribų planuoja jauni, aukštesnio išsilavinimo miestiečiai, šeimas turintys žmonės. Iš apklaustų sostinės gyventojų vos kas trečias (33 proc.) sakė žiemos kelionių neplanuojantys, o tarp respondentų iš kaimo vietovių tokių buvo 47 proc.

Į šiltuosius kraštus labiau nori keliauti jaunesni asmenys – tokį prioritetą teikia net 35 proc. gyventojų, 25–34 metų. Pažinti miestus labiau mėgsta jaunuoliai, 18–24 metų asmenys (66 proc.), ir vidutinio amžiaus žmonės, sulaukę 45–54 metų (59 proc.).

„Keliaujant po Aziją keliautojams vertėtų būti atsargiems, nesielgti nutrūktgalviškai, nes šiose vietovėse medicininės paslaugos ne visose įstaigose suteikiamos kokybiškai“, – pataria L. Aidukevičienė. Jei prireiktų medicininės pagalbos, patariama prašyti ten dirbančių kelionių agentūrų darbuotojų pagalbos susirasti artimiausią ir patikimą gydymo įstaigą. Nerekomenduojama atiduoti savo asmens dokumentų nepažįstamiems asmenims, todėl prieš kelionę verta pasirūpinti jų kopijomis.

Tiems, kurie planuoja keliauti į Aziją, Afriką, Šiaurės ir Pietų Ameriką ar Australiją, „If“ atstovė pataria pagalvoti apie didesnes draudimo sumas, ypač medicininių išlaidų draudimui. Ypač tai galioja aktyviojo laisvalaikio mėgėjams, kurie mėgsta jėgos aitvarus, banglentes, parašiutus, dviračius ir kitas rizikingas veiklas.

Anot jos, buvo atvejis, kai klientas Balio saloje susirgo infekcija ir paniro į komą. Dėl to teko jį specialiu transportu gabenti į Singapūrą, o ši paslauga kainuoja 50 000 eurų. Infekcija buvo nugalėta ir klientas pasveiko, tačiau net ir 100 000 eurų draudimo sumos nepakako visoms patirtoms medicininėms išlaidoms padengti.

BNS inf.