Lietuvoje – neregėtas orų reiškinys ir neregėta komentatorių išmonė

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) pranešė, kad šalyje pastebėtas per visą stebėjimų istoriją dar nefiksuotas reiškinys ir kvietė gyventojus sugalvoti jam pavadinimą.

Lietuviai netrukus dar kartą įrodė, kad išmonės tikrai nestokoja.

LHMT siūlė rinkti pavadinimą

Pasak LHMT informacijos, šiemet sausį Lietuvoje pirmą kartą per visą meteorologinių stebėjimų istoriją užfiksuotas netikėtas reiškinys.

Teigiama, kad sausio 1-ąją minimali oro temperatūra Kybartuose net naktį nenukrito žemiau 10,4 laipsnių šilumos. „Tai pirmas kartas Lietuvos orų stebėjimų istorijoje, trunkančioje beveik 250 metų, kuomet žiemos mėnesiais (gruodis, sausis, vasaris) minimali paros oro temperatūra nenukrinta žemiau +10 °C.“, – rašė LHMT.

Vasaros naktys, kai oro temperatūra nenukrinta žemiau 20 laipsnių šilumos, vadinamos tropinėmis naktimis, o panašus žiemos reiškinys pavadinimo dar neturi. Todėl LHMT pasiūlė visiems pagalvoti, kaip jį galėtume vadinti: galbūt žiemos tropinėmis naktimis, žiemos vasariškomis naktimis ar dar kaip nors. “Pasiūlymų laukiame komentaruose“, – rašė LHMT.

Vieniems priminė tropikus, kitiems karštligę arba Prancūziją

Internautai neliko abejingi ir vos per kelias dienas nustebino išradingumu ir pasiūlė išties įspūdingų pavadinimų.

Štai tik keletas iš jų: „Karšti žmonės ten gyvena“, „Senių vasara“, „Žiemos šiltnaktis“.

Buvo ir tokių, kurie pasiūlė ne vieną pavadinimą ir pagrindė savo mintis. Štai Martynas rašė: „Pagal tai, kiek verkė vynuogių ir rožių augintojai (tokia temperatūra žiemą labai augalams žalinga, mat ima sprogti pumpurai ir vėliau nušąla), siūlau (sodininkų) „Ašarų naktis“. Ašaros gali būti ir plačiau suprantamos – visų, kas jaudinasi dėl globalaus atšilimo. Arba linksmiau – „Druskos kasėjų ašaros“, nes mažiau nupirks jos keliams barstyti“.

„Šaltra žiemą“( kaip šutra vasarą) siūlė Gražina. Dar kitiems atrodė, kad geriausi variantai būtų „Kybartietiškas efektas“, „Žiemos karštinė“, „Žiemos karštinaktė“ arba „Žiemšiltė“.

Laima siūlė pavadinti „Vyrų vasara“, Roberta „Žiemos tropine naktimi“, o Marekas – „Žiemos karštlige“.

Pylėsi ir tokie pavadinimai, kaip „Tropinė žiema“, „Vasarožiemio efektas“,  „Tropžiemės efektas“, „Tropinžiemis“, „Diedų vasara“, „Šiaurės tropikai“. O kai kuriems atrodė, kad toks efektas vertas kur kas švelnesnių pavadinimų, pavyzdžiui tokių, kaip „Žiemos jaukumas“ arba „Prancūziška naktis“.