Lietuvoje pagerintas absoliutus vasario 25 dienos šilumos rekordas: to nėra buvę per visą istoriją

Lrytas.lt informuoja, jog Lietuvoje pasiektas absoliutus vasario 25 dienos šilumos rekordas, kuris pagerintas net 1 laipsniu ir siekė 15,8 laipsnius Celsijaus.

Šilutėje, kaip ir visoje Lietuvoje užfiksuota rekordinė vasario mėnesio šilumos temperatūra.

Tokią temperatūrą 14 val. užfiksavo Kybartuose esanti meteorologinė stotis. Apie tai portalui lrytas.lt patvirtino Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Paulius Starkus.
Rekordiška tos dienos šiluma užfiksuota ir Šilutėje.

„Vasario 25 dienos aukščiausias absoliutus rekordas iki šiol buvo užfiksuotas 1989 metais (Varėnoje) ir siekė 14,8 laipsnius Celsijaus. O šiandien Kybartuose užfiksuota 15,8 laipsnių Celsijaus temperatūra“, – teigė P. Starkus. Tačiau absoliutus viso vasario mėnesio rekordas dar nebuvo pasiektas ar pagerintas – t.y. 16,5 laipsnių Celsijaus temperatūra, kuri užfiksuota 1990 metų vasario 21 dieną Kybartuose. Šilčiausia šiandien Lietuvos pietvakariniame šalies pakraštyje – tiek Kybartuose, tiek Nidoje.

„Štai Nidoje fiksuota aukščiausia vasario 25 dienos temperatūra iki šiol buvo 10,9 laipsnių Celsijaus, o šiandien užfiksuota net 14,6 laipsniai Celsijaus. Tai gana stipriai pagerintas rekordas. Taip pat ir Šilutėje – vietoje 13,5 dabar užfiksuota 13,8 laipsniai Celsijaus“, – sakė sinoptikas P. Starkus.
Anot jo, tą pačią popietę oras ėmė vėsti.