Lietuvos boksininkai amerikiečius sutriuškino 11:2

bokso-turnyras-cikagoje-jurgita-jancauskaite-ir-evaldas-petrauskas-63440498Dvi praėjusio savaitgalio dienas (lapkričio 30 ir gruodžio 1 d.) stipriausi Lietuvos boksininkai, tarp jų – ir šilutiškiai E.Skurdelis ir E.Petrauskas, įrodinėjo savo meistriškumą Čikagos ringe.

O antrąją bokso varžybų dieną, po pergalingos E.Petrausko kovos buvo surengtas aukcionas, kurio metu visi bokso mače apsilankę žiūrovai galėjo laimėti pirmojo Nepriklausomos Lietuvos olimpinio prizininko E.Petrausko bokso pirštines su autografu.

Pasaulio lietuvių sporto centre, Lemonte pirmąkart vykusiame Lietuvos bokso rinktinės ir Ilinojaus (JAV) valstijos pajėgiausių boksininkų mače lietuviai karaliavo ringe: iš 13-os per dvi varžybų dienas vykusių dvikovų lietuviai laimėjo net 11 ir amerikiečius nugalėjo itin solidžia persvara – 11:2.

Pirmąją pergalę šeštadienio popietę prasidėjusiame bokso mače Lietuvos komandai padovanojo iki 60 kg (132 svarai) svorio kategorijoje kovojęs Edgaras Skurdelis, kuris vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė Keviną Martinezą.

Tuoj po šios kovos į ringą žengęs kitas Lietuvos rinktinės narys Gytis Vaitkus (60 kg/132 svarai) taškais turėjo pripažinti Deuone’o Johnsono pranašumą.

Įveikti savo varžovo nepavyko ir Artūrui Filipovičiui (75 kg/165 svarai), kuris nusileido juodaodžiui amerikiečiui Kenethui Braggui. Kaip parodė tolesni įvykiai ringe, šis pralaimėjimas Lietuvos bokso komandai buvo paskutinis.

Dar tą patį vakarą, gausiai palaikomi išeivijos lietuvių sirgalių, mūsų šalies boksininkai iškovojo 5 pergales ir galutinai palaužė JAV komandos boksininkus.

Tomas Pivoriūnas (75 kg/165 svarai) ringe nepasigailėjo Diono Hendersono, o Vitalijus Volkovas (81 kg/178 svarai) nugalėjo Tiany Joe Zhn. Ringo teisėjas po kovų rankas į viršų kėlė ir abiems Lietuvos rinktinės sunkiasvoriams (virš 91 kg/200 svarų) – Eugenijui Tutkui ir Tadui Tamašauskui. Pirmasis nugalėjo Nicką Mazureką, o antrasis – Viktorą Romaną.

Pagrindinėje Lietuvos-JAV bokso mačo kovoje Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas (64 kg/141 svarai) pademonstravo savo jėgą ir aršioje kovoje ringe nukovė Miguelį Caniną.

Itin sėkminga Lietuvos boksininkams buvo antroji varžybų diena. Visi penki ringe kovoję lietuviai iškovojo pergales ir padėjo galutinai sutriuškinti JAV bokso komandos narius.

Įveikęs D.Johnsoną, antrąja pergale Čikagos bokso ringe džiaugėsi E.Skurdelis, dvigubomis pergalėmis bokso sirgalius apdovanojo ir T.Pivoriūnas (nugalėjo K.Braggą), E.Tutkus (įveikė V.Morganą) ir gražiu stiliumi amerikietį Chrissą Kimblę nugalėjęs E.Petrauskas. Su pergale į namus sugrįžo ir G.Vaitkus, kuris nugalėjo .Martinezą.

Lietuvos bokso mokyklos auklėtiniai, šiame turnyro rengėjos – JAV mėgėjų K-1 bokso federacijos turnyre, amerikiečius sumušę bendru rezultatu 11:2 dar kartą pademonstravo tvirtas mūsų šalies bokso tradicijas.

Pagerbti boksui nusipelnę asmenys

Šis bokso turnyras skirtas pažymėti 80-ąsias žymių Lietuvos lakūnų – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą bei mūsų šalies bokso 90-ečio metines. Tad šia proga, bokso turnyro metu, vyko šaunių mūsų lakūnų žygdarbį įamžinusi paroda, kurią visiems bokso gerbėjams dovanojo LR Konsulatas Čikagoje.

Abi bokso mačo dienas, kartu su gausia šeima, boksininkų kovas ringe stebėjo LR konsulas Čikagoje Marijus Gudynas. Jis pasveikino visus bokso turnyro dalyvius su gražia švente ir palinkėjo visiems gražių akimirkų bokso ringe.

Neliko nepastebėti ir boksui nusipelnę asmenys, kuriems organizatoriai įteikė atminimo medalius. Kartu su gausiu būriu boksą garsinusių žmonių ringe buvo pagerbti Čikagoje gyvenantis profesionalus boksininkas Donatas Bondorovas bei garbingo 88 metų amžiaus sulaukęs Vytautas Markevičius, kuris dar 1948 metais dalyvavo Vokietijoje vykusioje tremtinių bokso Olimpiadoje.

Asmeniniais prizais bei padėkos raštais buvo apdovanoti ir šio turnyro organizatoriai – Rimantas Šalaviejus, Linas Kevličius, Rimvydas Otruškevičius, Svajūnas Masilionis, Aurimas Matulevičius ir Dainius Ruževičius. Jiems prizus įteikė Lietuvos bokso federacijos vadovai. Savo ruožtu organizatoriai liko dėkingi visiems šio pirmąkart vykusio bokso mačo rėmėjams, kurių pagalba pavyko sklandžiai suorganizuoti šį renginį.

Sportas neturi lygių žmonių bendravime

Lietuvos bokso rinktinės vadovas, Lietuvos edukologijos universiteto sporto ir sveikatos fakulteto Dekanas Audronius Vilkas, kalbėdamas visos lietuvių bokso komandos vardu teigė: „Esame labai dėkingi sulaukę pakvietimo dalyvauti šiame Lietuvos ir Amerikos komandų bokso turnyre. Jis buvo puikiai organizuotas.“

Turnyre dalyvavo pakankamai aukšto lygio Ilinojaus valstijos boksininkai, kurie sudarė rimtą konkurenciją mūsų rinktinės nariams, o organizatoriai pasirūpino, kad savaitę Čikagoje viešėjusi Lietuvos bokso federacijos delegacija patirtų kuo daugiau malonių įspūdžių.

Besilankydama žymiose išeivijos lietuvių sostinės vietose, susitikdama su išeivijos lietuvių bendruomene, susipažinome su LR Konsulato veikla, kur buvome maloniai sutikti. Asmeniškai esame dėkingi konsului Marijui Gudynui ir konsulato darbuotojams už šiltą priėmimą.

Tikimės, kad ir ateityje užsimezgę šilti ryšiai ir toliau plėtosis ir leis mums dar ne kartą sugrįžti į Čikagos bokso ringą, o JAV sportininkams susitikti atitinkamo lygio kovose.

Džiaugiamės, kad čia gyvenantys trečiosios emigrantų kartos atstovai aktyviai propaguoja sporto sąjūdį lietuvių išeivijos tarpe, įtraukdami ir kitų tautų sportininkus.

Organizuodami tokio pobūdžio renginį šie žmonės negaili nei asmeninio laiko, nei lėšų. Už tai esame jiems dėkingi.  Manome, kad sportas, neturintis sau lygių žmonių bendravime, yra tinkamiausia priemonė tiesti tiltus tarp išeivijos ir Lietuvoje gyvenančių tautiečių.

Savo ruožtu, Lietuvos bokso federacija kviečia atvykti Ilinojaus boksininkus dalyvauti Dano Pozniako – pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono bokso turnyre, kuris vyks 2014 m. kovo mėnesį Lietuvos edukologijos universitete, kuriame jis mokėsi ir baigė.

A.Vilkas pasidžiaugė, kad šiame turnyre dalyvavo net 3 Lietuvos bokso rinktinės nariai – E.Petrauskas, T.Tamašauskas ir T.Pivoriūnas, kurie yra Lietuvos edukologijos universiteto sporto ir sveikatos fakulteto studentai.

Lietuvos teisėjų kolegijos pirmininkas Anatolijus Kriukovas pasidžiaugė nuostabiai suorganizuotu turnyru ir pažymėjo, kad pirmąkart vykęs Lietuvos ir JAV boksininkų mačas yra istorinis įvykis. Kalbėdamas apie teisėjų darbą akylai teisėjų veiksmus stebėjęs A.Kriukovas porino, kad teisėjavimas šiame turnyre buvo itin objektyvus. Amerikiečiams teisėjams talkino ir lietuvis bokso teisėjas Algirdas Majauskas.

Kartu su minėtais svečiais iš Lietuvos, šios šalies bokso komandą vizito Čikagoje metu lydėjo Lietuvos bokso federacijos (LBF) viceprezidentas Paulius Zabielskas, LBF generalinis sekretorius Antanas Arėška, LBF vyr. Treneris Stanislavas Mižigurskis bei olimpinės rinktinės treneris Vladimiras Bajevas.

Net keturi iš minėtų LBF delegacijos narių Čikagoje lankėsi ir 2007 metais, kai čia vyko Pasaulio bokso čempionatas. Tuomet jame bronzos medalį Lietuvai iškovojo boksininkas Daugirdas Šemiotas.

Olimpiečio bokso pirštines aukcione laimėjo mergina

Antrąją bokso varžybų dieną, po pergalingos E.Petrausko kovos buvo surengtas aukcionas, kurio metu visi bokso mače apsilankę žiūrovai galėjo laimėti pirmojo Nepriklausomos Lietuvos olimpinio prizininko E.Petrausko bokso pirštines su autografu.

Pasiūliusi aukščiausią – 600 dolerių sumą šį unikalų prizą laimėjo ir visiems vyrams nosį nušluostė Jurgita Jančauskaitė. Dar gyvendama Lietuvoje 1996 metais ji grožio konkurse „Miss Lietuva“ buvo nominuota „II Vicemiss“ ir „Miss Foto“ titulais.

Džiaugdamasi laimėtu prizu bei bendra fotografija ringe su bokso pirštinių autoriumi, J.Jančauskaitė atviravo, kad aukciono piniginę sumą būtų kėlusi, kad ir iki 1000 dolerių. Bet pakilti iki tos piniginės kartelės jai neprireikė…