Lietuvos boksininkus iš žaidynių pašalinę teisėjai – išmesti

boksasLiūdnai dėl teisėjavimo pagarsėjusios Rio žaidynių bokso kovos įgavo dar blogesnį atspalvį. Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) paskelbė, kad nušalino septynis teisėjus, dirbusius Rio žaidynėse.

AIBA pašalino tris teisėjus, kurie dirbo ir per lietuvių kovas.

Tarp jų – airis Michaelas Gallagheris ir argentinietis Gerrardo Poggo, kurie teisėjavo per E.Petrausko ir Manoji Kumar kovą, kurią lietuvis pralaimėjo.

Per E.Staniono pralaimėtą kovą Šachramui Gijasovui dirbęs Kheiras Sidi Yakoubas – taip pat diskvalifikuotas.

Abu lietuviai pralaimėjo kovas, kuriose atrodė geriau už varžovus. Toks pat likimas šiose žaidynėse ištiko ne vieną sportininką, aršiai kritikavusį AIBA už parduotas kovas.

Asociacija veiksmų ėmėsi po to, kad airis Michaelas Conlanas kontroversiškai pralaimėjo rusui Vladimirui Nikitinui. Tai buvo paskutinis lašas pykčio taurėje. Pats airis po pralaimėjimo pareiškė, kad jis buvo apvogtas ir iš jo atimta olimpinė svajonė.

„Atvykau aukso ir mane apgavo. Daugiau nedalyvausiu olimpinėse žaidynėse. Nepatariu niekam varžytis AIBA federacijos rengiamose varžybose. Pirmo raundo pabaigoje jaučiausi labai gerai, net nebuvau pavargęs.

Maniau, kad lengvai laimėsiu, bet tada teisėjai pasakė, kad rusas laimi. Turėjau eiti į karą. Bet jie pavogė mano olimpinę svajonę“, – pyko airis. V.Nikitinas, teisėjų sprendimu laimėjęs prieš M.Conlaną, kuris akivaizdžiai buvo pranašesnis už varžovą, dėl galvos traumų nedalyvaus pusfinalyje, bet į Rusija vis tiek parveš bronzos medalį.

Galvos traumas jis ir patyrė ketvirtfinalio mače prieš airį. Dar prieš žaidynes buvo pasigirdę kalbų, kad bokso turnyras bus nupirktas iš anksto – jame triumfuosiantys boksininkai jau seniai yra aiškūs.

Apie galimai nupirktas kovas po pralaimėjimo užsiminė ir E.Stanionis.

Lrytas.lt inf.