Net keturios Šilutės įmonės pernai pasinaudojo solidžia Lietuvos darbo biržos (LDB) parama, todėl galėjo įsteigti po kelias naujas darbo vietas.
Tokia galimybe pasinaudoti galėjo tie, kas dalyvavo LDB vykdomoje Vietinių užimtumo iniciatyvų programoje, pagal kurią jiems buvo finansuota apie 65 proc. visų išlaidų steigiant kiekvieną naują darbo vietą.
Trečiadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (TDB) Šilutės skyriuje surengtas šių iniciatyvų pristatymas, kurio metu darbdaviai nuoširdžiai dėkojo už gautą paramą ir galimybę plėsti įmones, o tuo pačiu – įdarbinti naujus žmones.
Valstybės parama – daugiau nei 3 mln. Lt
Trečiadieninį susitikimą Klaipėdos TDB Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja Daiva Onaitienė pavadino švente, mat vykdant VUI programą visus metus buvo nuveikti dideli darbai, Darbo biržos specialistams ir iniciatyvose dalyvavusiems darbdaviams reikėjo apeiti daugybę kliūčių ir parengti galybę dokumentų.
Pasak viešnios iš Klaipėdos, tokios iniciatyvos vykdomos tuose šalies regionuose, kur yra ypač aukštas nedarbo lygis – didesnis už šalies vidurkį. Iš to išplaukia ir VUI programos tikslas – didinti gyventojų užimtumą.
Vietinės užimtumo iniciatyvos įgyvendinamos nuo 2001 metų, o Klaipėdos TDB per tą laiką įgyvendino 19 projektų Skuodo ir Šilutės rajonuose – būtent šie rajonai išsiskiria aukštu nedarbo lygiu. Įgyvendinus projektus šiuose rajonuose iš viso sukurta 119 naujų darbo vietų.
Bendra per 13 metų įgyvendintų projektų vertė – daugiau nei 5 milijonai litų, o valstybės parama darbdaviams siekia daugiau nei 3 mln. litų. Šilutės rajonui atiteko 67 proc. paramos, Skuodo darbdaviams – 33 proc.
Daugiausia įdarbinta jaunų, iki 29-erių metų amžiaus žmonių, mat kaip tik jaunų žmonių integravimui į darbo rinką ir skiriamas didžiausias dėmesys. O populiariausiomis veiklomis mūsų rajone D.Onaitienė pavadino automobilių remontą, metalo apdirbimą ir konditeriją.
Valstybės pagalbos dalis priklauso nuo to, koks tuo metu yra minimalus darbo užmokestis, bet ji negali būti didesnė nei 40 tūkst. litų vienai darbo vietai steigti.
Keps šakočius
Daugiausia – 8 darbo vietas įsteigė iki šiol tik statybos darbus vykdžiusi, o dabar dar ir į konditeriją pasukusi UAB „Toluta“. Jos vadovas Romualdas Žebelys pasidžiaugė galimybe dalyvauti tokioje programoje, nes, anot jo, viskas praėjo sklandžiai, taip, kaip buvo sutarta.
Klausiamas, kodėl statybos įmonės veiklą ryžosi papildyti maisto produktų gamybos veikla, verslininkas sakė, jog šiandien atlikus statybos darbus neretai tenka labai ilgai laukti, kol užsakovai atsiskaitys. O maistas – paklausi prekė, perkama kasdien, todėl jis ir nutarė užsiimti šakočių kepimu.
Pasak šilutiškio, konkurencijos šioje srityje jau reikia. Tą jis suprato, kai ruošdamasis užsiimti šia veikla išragavo kitų įmonių gaminamos produkcijos. Pasak R.Žebelio, jos skonis nepriminė dar iš vaikystės menamo šakočių skonio…
Pasitelkęs kitus įmonės darbuotojus, jis tol kūrė savąjį skonį, kol galiausiai jau gali pasakyti, kad pavyko neblogai. Šios įmonės šakočiai jau parduodami Šilutėje, bandomosios partijos iškeliavo ir į Angliją.
Taisys automobilius
UAB „Dangirus“ vadovas Tadas Pocius buvo tas jaunas žmogus, kuris Darbo biržos specialistus nustebino pareiškimu, jog jis nevažiuos į užsienius ieškoti skalsesnės duonos, o darbą sau ir kitiems kraštiečiams kurs gimtinėje.
Ir sukūrė – pernai spalio pabaigoje atidarė automobilių priežiūros centrą, o jame įdarbino dar 5 vyrus, 3 iš jų – gavęs LDB paramą.
Dalyvauti projekte T.Pocius ryžosi gerai žinodamas, jog rizikuoja. Bet dabar džiaugiasi, nes tik LDB paramos dėka pavyko nusipirkti visą reikalingą įrangą. Dabar Šilutės automobilių centras rajono automobilininkams gali pasiūlyti beveik absoliutų jų transporto priemonių aptarnavimą.
Plėtė servisą
UAB „Rambyno kalnas“ pernai plėtė paslaugas prieš keletą metų duris atvėrusiame automobilių servise, čia įkūrė dar 4 darbo vietas, pirko įrangą.
Įmonės vadovas Pranas Samoška rėžė emocingą kalbą apie tai, kaip mūsų rajono vadovams nerūpi verslo reikalai. Vienas to įrodymų, pasak P.Samoškos, šis aptarimas, kuriame dalyvauti nematė reikalo nei meras, nei vicemeras. Be to, jis priminė, kad verslininkai turi nuolat judinti net ministrus. „Parašinėju jiems kartais ir juokingus atsakymus gaunu“, – kalbėjo verslininkas.
P.Samoška irgi dėkojo Darbo biržos specialistams, pas kuriuos sakė ateinantis lyg į sanatoriją.
Ūgtelėjo metalo gaminių įmonė
Individualios įmonės „Šilutės metalas“ savininkas Rimvydas Jurjonas – ketvirtasis Šilutės verslininkas, kuris pasinaudojęs valstybės parama pernai sukūrė dvi naujas darbo vietas. Ši įmonė gamina nestandartinius metalo gaminius. Iki projekto įgyvendinimo joje dirbo apie 15 žmonių.
E.Jurjonas įdarbino sandėlininką ir apskaitininką, be to, įsigijo ir reikalingos įrangos – metalo pjovimo stakles, kompiuterį, monitorių, krautuvą ir kt.
Dabar „Šilutės metalas“ jau teikia ir kitas metalo apdirbimo paslaugas: atidarė metalo gaminių parduotuvę, pjausto metalą žmogui pageidaujamais dydžiais.
„Labai ačiū Darbo biržai, tokia parama – solidus įnašas įmonei, didelė nauda verslui ir žmonėms“, – sakė R.Jurjonas.
Biurokratinių varžtų dar daug
Klaipėdos TDB vadovas Audrius Adomaitis pasidžiaugė, kad tokią valstybės paramą gauna mažesniuose miestuose gyvenantys verslininkai, kurie dėl to gali plėsti verslą, duoti darbo ir atlyginimus kitiems žmonėms.
Kartu jis pastebėjo, kad Lietuvoje vis dar tikrai daug biurokratinių varžtų, todėl žmonės, kurie norėtų dalyvauti panašiose programose, baiminasi „tų varžtų“. A.Adomaitis pasidžiaugė, kad Šilutės verslininkai kartu su DB specialistais sugebėjo juos „pratašyti“.
„Lietuvai reikia kuo daugiau tokių žmonių, kurie būtų „ligoniai“ – sirgtų verslu. Gero verslo ir nesustokite kely“, – linkėjo svečias šilutiškiams.
Šilutiškiai ir šiemet galės dalyvauti VUI programose, tereikia kreiptis į Darbo biržą.
Rašyti atsakymą