Lietuvos gimtadienis: su viltimi ir pagarba išskirtiniam kintiškiui L. Tarozai

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji – ypatinga Lietuvai ir Mažosios Lietuvos gyventojams: minėjome jau 105-ąsias metines nuo svarbių 1918 m. įvykių ir kaip niekad gerai suprantame, kas yra laisvė. Šiemet minime ir 100-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines. Šiųmetė Vasario 16-oji beveik sutampa ir su brutalaus Rusijos karo prieš Ukrainą metinėmis.

Mes žinome, nes esame gyvi liudininkai to, kokia didelė yra laisvės kaina. Apžvelgiant Vasario 16-osios minėjimą Šilutėje akivaizdu, jog įvairūs renginiai ir juose dalyvavusiųjų gausa dar labiau sustiprino mūsų tikėjimą, jog niekada nepamiršime tų, kurie dėl Tėvynės buvo įkalinti, ištremti, ar be gyvybės ženklų nublokšti ant gatvės grindinio. Nepamiršime ir šią akimirką už savo ir mūsų laisvę kovojančių Ukrainos didvyrių.

Švęsti susibūrė skirtingos kartos

Vasario 16-osios renginiai mieste šiemet subūrė įvairaus amžiaus ir pomėgių šilutiškius. Dar prieš pietus Hugo Šojaus muziejuje mažieji šilutiškiai buvo kviečiami į Lietuvos gimtadienį. Susirinkusius vaikus linksmino Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai, kviesdami dalyvauti istoriniuose žaidimuose, pasivaišinti saldžiomis gimtadienio staigmenomis.

Į originalią iniciatyvą vaikus pakvietė ir Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) „Mokslo pažinimo – laisvalaikio centro“ komanda. Atvykę į kūrybines dirbtuvėles vaikai kūrė interaktyvų (šviečiantį) atviruką Lietuvai.

Aktyvaus laisvalaikio praleidimo entuziastai buvo pakviesti į simbolinį žygį aplink Šilutę. Pasipuošę Lietuvos trispalve atributika žygeiviai dvi valandas keliavo paruoštais takais, o finiše prie Šilutės KPC pastato vaišinosi specialiai tai progai išvirta mero koše.

Nuotaikingų ir linksmų Lietuvos gimtadienio renginių gausa subūrė šilutiškius ir susikaupimui, bendrai maldai. Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčioje visi meldėsi už Tėvynę ir kovotojus už laisvę.

Įteikta išskirtinė premija

Vienas iškiliausių renginių Vasario 16-ąjai pažymėti įvyko Kultūros ir pramogų centre – čia po kelerių metų pertraukos vėl surengta „Lietuvininkų vilties“ premijos įteikimo ceremonija. Iškilminga šventė pradėta krašto atlikėjo Valdo Lacko ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinių koncertu. Nuskambėjo ir specialiai Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 10-mečiui paminėti kraštiečio Kazio Daugėlos sukurtas kūrinys-žygio maršas „Mažoji Lietuva“, kurį atliko pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“.

Susirinkusiuosius į renginį sveikinęs rajono meras Vytautas Laurinaitis sakė, jog Vasario 16-oji yra neišvengiamas mūsų tautos stiprybės šaltinis. Ši diena ir šventė simbolizuoja mūsų vienybę, stiprybę ir tikėjimą, o Laisvės kūrimas yra didingas procesas, jis vienija praeitį, dabartį ir ateitį.

„Tačiau laisvės gynimas pareikalauja ne tik tvirtybės ir vienybės, bet ir tėvynainių netekties“, – sakė meras. Jis priminė, jog šiandien visi esame mintyse su ukrainiečių tauta ir tuo pačiu esame laisvės kainos liudininkai. Sveikindamas susirinkusiuosius su švente, meras išsakė savo tikėjimą, jog už savo laisvę šiandien kovojanti Ukraina pasieks pergalę, kaip kažkada ją iškovojome ir mes. O kalbėdamas apie ateitį, meras išreiškė viltį, jog galbūt daugiau tokios beprotybės, kokią sukūrė Rusija, nebebus. V. Laurinaitis pakvietė šilutiškius džiaugtis, mylėti ir saugoti savo valstybę, palinkėjo, kad kiekvienam iš mūsų darbų pamatas būtų meilė tėvynei, pamario kraštui ir žmogui.

Dėkojo žmogui „iš didžiosios raidės“

Šiemet su Vasario 16-ąja į mūsų kraštą sugrįžo viena iškiliausių tradicijų – pagerbti „Lietuvininkų vilties“ premijos laureatą. Artėjant premijos įteikimo ceremonijai į sceną buvo pakviestas šios premijos komiteto pirmininkas Tomas Budrikis. Anot jo, šiai premijai gauti šiemet varžėsi labai stiprūs kandidatai, o vienas iš jų – tikrai vertas šio įvertinimo.

Priminsime, kad „Lietuvininkų vilties” premijos tikslas – įvertinti ir pagerbti asmenis, dirbančius su jaunimu, kurie buria jaunus žmones, skatina jų iniciatyvas ir bendruomeniškumą.  Premija teikiama už paskutiniųjų 5 metų pasiekimus, ją sudaro 1 000 Eur piniginis prizas bei statulėlė. Premija teikiama nuo 1996 m., jau apdovanoti 18 laureatų.

Šiemet premijos konkurse varžėsi keletas asmenų. Komiteto narių sprendimu, labiausiai vertas buvo Kintų seniūnijos pasiūlytas Laimondas Taroza, dar kitaip kintiškių vadinamas žmogumi ,,didžiosiomis raidėmis”. Kaip nominantą pristatė renginio vedėjas Marijus Budraitis, Laimondas – visada pasitinkantis su šypsena, gebantis užkrėsti pozityvumu ir gera nuotaika, žmogus, ugdantis verslų, drąsų, savarankišką, pasitikintį savimi jaunimą Kintuose. Tai asmenybė, suteikianti jaunam žmogui sparnus ir galimybes.

Vardinant visus L. Tarozos nuopelnus, nuskambėjo ir Kintų jaunimo žodžiai: „Jis visuomet pataria ir mato žmogaus gebėjimus, pamoko ir padrąsina kiekvieną, kuris savimi nepasitiki. Vertina kiekvieną žmogų, net jei jis ir suklysta. Jis atsakingas, nuoširdus, malonus žmogus, niekada nenuleidžiantis rankų. Kad ir kiek būtų apsikrovęs darbais, Laimondas visada randa laiko ir jaunimui, nepalieka nelaimėje ir ištiesia pagalbos ranką, kai to labiausiai reikia“.

Išvardinti visus jaunimo labui nuveiktus L. Tarozos darbus reikėtų daug laiko. Laimondas žinomas kaip Kintų atviros jaunimo erdvės „Noriu. Galiu. Darau“  buvęs jaunimo darbuotojas, asociacijos „Kintų jaunimo klubas“ vienas steigėjų ir pirmininkas, Kintų pagrindinės mokyklos mokytojas, kuruojantis Mokinių tarybos veiklą, Vydūno kultūros centro mėgėjų meno kolektyvo „Kintai“ dalyvis, aktyvus visuomenininkas, Kintų bendruomenės tarybos narys.

Tarp L. Tarozos iniciatyvų ir veiklų išvardytos ir šios: Laimondas – vienas pagrindinių Jaunimo savanoriškos veiklos organizatorių, kuruojantis ir inicijuojantis įvairias veiklas jaunimui,  skatinantis veiklas, susijusias su jaunimo emocinės sveikatos puoselėjimu, kviečiantis įsitraukti žmones į jaunimo organizacijų veiklą, ypatingą dėmesį skiriantis mažiau galimybių turinčiam, mažiau motyvuotam jaunimui, skleidžiantis žinią apie aktyvų Šilutės rajono ir Kintų jaunimą Lietuvoje, „Jaunimo iniciatyva 2020“ apdovanojimuose išrinktas geriausiu jaunimo darbuotoju.

Jau laikydamas rankose „Lietuvininkų vilties“ premijos statulėlę, L. Taroza nuoširdžiai ir kukliai kreipėsi į salėje susirinkusius žmones, kurie atėjo jį pasveikinti su šiuo apdovanojimu. Tardamas visiems, su kuriais teko ar dar tenka bendrauti, nuoširdų ačiū, Laimondas pasidalijo ir pastarųjų dienų savo išgyvenimais, kurie, kaip pats prisipažino, jam buvo savotiška emocinė euforija.

Po apdovanojimų atėjo ir sveikintojų eilė. Naująjį „Lietuvininkų vilties“ premijos laureatą su didžiule meile sveikino Kintų jaunimas, tiesiog užlipęs į sceną ir šiltai būryje apkabinęs savo ištikimąjį vedlį. Padėkos ir sveikinimo žodžius išsakė Kintų seniūnas Antanas Kližentis, Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė, meno kolektyvo bendražygiai, bičiuliai.

Iškilmingai premijos įteikimo ceremonijai pasibaigus toliau susirinkusiuosius švęsti Lietuvos gimtadienį kvietė šventinis koncertas „Sveikinimai Lietuvai“.