Lietuvos I lygos čempionės – trys Šilutės futbolo komandos

jazbucio vaiku futbolas 1999 M. Jazbutis vaikaiBaigėsi 2012-2013 m. Lietuvos jaunių sporto mokyklų ir klubinių komandų I lygos futbolo pirmenybės. Net trys berniukų futbolo komandos, treniruojamos Svajūno Česnulio, Marijaus Jazbučio ir Broniaus Mackevičiaus, tapo lygos čempionėmis.

FK „Šilutė“ keturiolikmečių komandą (gim. 1999 m.) treniruoja M.Jazbutis. Ji savo pogrupyje iškovojo II vietą bei teisę varžytis finale dėl čempiono vardo.

Pusfinalyje šilutiškių rungtynės su Kuršėnų futbolininkais baigėsi triuškinamu rezultatu – 5:0. Pergalės skonį pajuto mūsiškiai.

Finale komanda susitiko su Vilniaus „Ekranu“. Pasibaigus rungtynių laikui, rezultatas buvo 0:0, tad tam, kad varžovai išsiaiškintų, kas verti čempionų vardo, teko spirti baudinius. Po jų serijos rezultatas tapo 3:0 „Šilutės“ naudai. Šilutiškiai pasipuošė aukso medaliais ir džiaugėsi čempionų vardu.

Komandos vartininkas Ovidijus Šiaulys atlaikė visus smūgius į savo komandos vartus. Tokio vartininko pavydėti gali net ir vyresnių grupių treneriai. Tai perspektyvus ir daug žadantis vartininkas. Specialistų nuomone, Ovidijus visada būna reikiamoje vietoje, lyg žinotų, kur kamuolys bus spiriamas.

Keturiolikmečių komanda tapo ne tik čempione, bet ir susirinko visus turnyro apdovanojimus: geriausiu vartininku pripažintas O.Šiaulys, geriausiu turnyro gynėju – Lukas Strelnikovas, rezultatyviausiu turnyro puolėju – Matas Verbučianskas.

Apie penkiolikmečių (gim. 1998 m.) futbolo komandos, treniruojamos S.Česnulio ir M.Jazbučio, pergales rašėme praėjusiame „Šilutės naujienų“ numeryje.

Priminsime, kad šioje amžiaus grupėje Lietuvos čempione tapusi „Šilutės“ komanda taip pat išaugino geriausius turnyro žaidėjus: geriausiu saugu pripažintas Linas Mėgelaitis, rezultatyviausiu žaidėju – Vilius Giedraitis, o geriausias Šilutės komandos žaidėjas – Aivaras Bagdonas.

B.Mackevičiaus treniruojami šešiolikmečiai (gim. 1997 m.) futbolininkai taip pat įrodė esantys geriausi Lietuvos I lygoje.

Pusfinalyje „Šilutės“ futbolininkai įveikė Ukmergės SC rezultatu 2:0. Finale jų laukė kova su Alytaus FK „Dainava“ futbolininkais.  Abi komandos žaidė apylygiai, bet II kėlinyje mūsiškiams pavyko pelnyti vienintelį ir lemiamą įvartį, kuris atnešė jiems čempionų titulą.