Lietuvos jaunių bokso čempionas – Simas Kiminius

boksas f_pasvalysLietuvos jaunių bokso čempionate Pasvalio mokyklos sporto salėje dalyvavo stipriausi Lietuvos 2002-2003 metų gimimo boksininkai – vaikinai per merginos, buvo boksuojamasi 3 raundus po 2 minutes (su šalmais). Su geriausiais Lietuvos jauniais boksininkais išvyko kovoti ir šeši Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai, kuriems pavyko parsivežti vieną aukso ir tris bronzos medalius. Vaikinai boksininkai kovojo keturiolikoje, o merginos – dvylikoje svorio kategorijų.

Mūsiškiams trys sidabro medaliai

Į čempionatą vyko ir dvi merginos šilutiškės, bet tik vienai pavyko iškovoti medalį: Emilija Marcinkutė, kuri kovojo +80 kg svorio kategorijoje, tik finale nusileido Kamilei Eglinskaitei iš Pasvalio (3:0) ir iškovojo sidabro medalį.

Tokioje pat svorio kategorijoje vaikinų grupėje kovojo ir Džiugas Liutkus. Pirmosios kovos jam sekėsi puikiai, abu varžovai –  Dovydas Rumbinas (Radviliškis) ir Viktoras Jasinskas (Kretinga) buvo įveikti. Finale Džiugas susitiko su Edvinu Ostapenko, kuriam nusileido ir pasipuošė II vietos medaliu.

57 kg svorio kategorijoje ringe puikiai atrodė ir Markas Užkuraitis, kuris visas tris pirmąsias kovas laimėjo aiškia persvara. Įveikęs varžovus – Karolį Logunavičių iš Marijampolės, vilnietį Maksimą Kirsanovą bei Arsenijų Zotovą iš Klaipėdos, finale jis stojo į ringą su jau 118 kovų kovojusiu Nedu Gudomskiu iš Kauno. Šią kovą kauniečiui jis pralaimėjo ir liko antras.

Vienintelis čempionas – Simas!

S.Kiminius boksavosi 50 kg svorio kategorijoje. Kad patektų į finalą, mūsiškiui reikėjo įveikti Tomą Kubilinską iš Biržų. Kaip reikėjo, taip Simas ir padarė – iškovojo pergalę prieš biržietį bei taip pat laimėjo “kelialapį” į finalo kovą. Finalinėje kovoje S.Kiminius ringe pirštines surėmė su Sergėjum Dulko iš Vilnius, ir jį įveikęs tapo Lietuvos jaunių čempionu.

54 kg  svorio kategorijoje kovojo ir čempiono brolis dvynys Rimas Kiminius. Pirmąją kovą mūsiškiui pavyko laimėti prieš tauragiškį Martyną Bucnių, bet kitoje kovoje jis nusileido kauniečiui Lukui Simonavičiui, kuris ir tapo čempionu. Rimas iš tolesnių kovų turėjo pasitraukti.

52 kg svorio kategorijoje scenarijus panašus. Aloyzas Auškelis vieną kovą laimėjo prieš Edvardą Lisovskį iš Vilniaus, o pralaimėjo Arnui Kazakevičiui (Pasvalys), kuris ir tapo jaunių čempionu. Mūsiškis  nepateko į tolesnes kovas dėl prizinių vietų.