Lietuvos kariuomenės diena paminėta bėgime

Begimas BudrikasLapkričio 17 d. Tauragėje, Taurų nuotykių parke, Lietuvos kariuomenės dienai paminėti vyko tradicinis bėgimas su kariais. Renginyje dalyvavo netoli tūkstančio bėgikų iš įvairių Lietuvos kampelių. Šilutės šaulių 3-iosios rinktinės 308-osios kuopos šauliai iškovojo keturias pirmąsias, antrą ir trečią vietas.

Į Taurų nuotykių parką atvyko visas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas. Nemažas pajėgas metė ir Šilutės šaulių 3-iosios rinktinės 308-osios kuopos jaunieji šauliai, lydimi G. Gavenio. Visi kariai kartu bėgo 6, 12 km distancijas.

Bėgime su kariais galėjo dalyvauti visi norintys. 600 metrų distanciją bėgo mažiausieji – ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus bėgikai, jų tėveliai. 1,8 km distancijai ryžosi vyresnių klasių moksleiviai, mokytojai.

Pirmasis tarp šilutiškių prie starto linijos stojo jauniausias, 4 metukų greitakojis Armanas Bilevičius iš vaikų darželio „Gintarėlis”. Jis su tėčiu, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadu Evaldu Bilevičiumi bėgo 600 m distanciją. Vėliau tėčiui reikėjo bėgti dar 12 kilometrų, o mamai Inai reikėjo įveikti 6 km.

1800 m distancijoje greičiausias buvo Šilutės šaulių 308-osios greitakojis Naglis Kuturys. Jis tris ratus po 600 metrų nubėgo per 6 min. 6 sek. Truputį atsiliko Mykolas Maurius ir savo amžiaus grupėje užėmė III vietą, Karolis Dabulevičius buvo penktas. Šilutiškiams Augustui Višinskui ir Kristinai Bataitytei taip pat pavyko prasimušti į prizininkus 6 km bėgime. Kristina savo amžiaus grupėje užėmė II vietą, Augustas tapo nugalėtoju – 26:48.2. Šioje 6 km distancijoje buvęs Krašto apsaugos savanorių vadas Romas Škadauskas buvo nepralenkiamas ir lipo ant aukščiausios garbės pakylos laiptelio.

Įdomiausia kova vyko 12 km bėgime. Daugkartinis šalies čempionas Justas Budrikas ir Dija Jasaitė buvo pirmi: Justas nubėgo per 45 min. 46 sek, o Dija per 1 val. 6 min. Bėgime taip pat dalyvavo Justo mama Daiva, tėtis Romas ir brolis Mantas. Geriausiai sekėsi mamai, ji 1800 m bėgime moterų grupėje užėmė III vietą.

Pasak Šilutės šaulių 3-iosios rinktinės 308-osios kuopos vado D. Jauniaus, jaunieji šauliai yra aktyvūs dalyvaujant ir organizuojant įvairius visuomeninius renginius, akcijas, sporto varžybas. Jaunųjų šaulių būreliai veikia daugelyje Lietuvos rajonų. Jaunieji LŠS nariai yra svarbūs šauliškų tradicijų puoselėtojai ir skleidėjai visuomenėje. Tad svarbu, kad jaunasis šaulys visuomet būtų pavyzdingas moksleivis, sūnus, dukra, pilietis.

Renginio metu visi vaišinosi kariška koše, arbata, šildėsi prie laužų.