Lietuvos mažųjų žaidynės – gerų emocijų bomba

 

zaidynesŠilutėje įvyko Lietuvos mažųjų sporto žaidynių II etapas – nuostabus sporto projektas, kurį organizuoja Tautinis Olimpinis komitetas ir RIUKKPA (Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija). Šilutėje vykusias mažųjų sporto žaidynes organizavo Šilutės lopšelio – darželio „Pušelė“ pedagogai, bendradarbiaudami su Šilutės sporto mokykla, Šilutės Martyno Jankaus pagrindine mokykla bei vaikų ir jaunimo šokių studija „Sky“.

Projekto tikslas – ugdyti įprotį sportuoti ir pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną, skatinti garbingo varžymosi idėją, bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis. Žaidynės vyksta trim etapais, o jų pagrindas – skirtingų estafečių, ugdančių įvairius vaikų fizinius gebėjimus, varžybos.

Šiemet prie „Lietuvos mažųjų žaidynių 2019” prisijungė 7 Šilutės ugdymo įstaigos: vaikų darželiai „Pušelė“, „Raudonkepuraitė“, „Žibutė“, Kintų ir Vilkyčių pagrindinės mokyklos, Vainuto gimnazija, Švėkšnos vaikų darželis. Į tolimesnį etapą galėjo patekti tik 3 geriausios komandos, o tai pavyko padaryti „Raudonkepuraitės“, „Žibutės“ ir „Pušelės“ ugdytiniams. Jie iškovojo kelialapius į kitą etapą, kuris vyks gegužės 11 d. Palangoje.

Renginio metu netrūko puikių emocijų, vaikai stengėsi iš pakutiniųjų, bet rado laiko ir pamuojuoti tėveliams ar pasiguosti auklėtojoms. Malonus renginys tiek dalyvavusiems tiek stebėjusiems.

Pasak organizatorių, šis amžius palankus formuoti įpročius, todėl siekiama, kad žaidynėse dalyvaujantys vaikai pamiltų sportą ir toliau rinktųsi aktyvų gyvenimą, kad jie pajustų, kiek džiaugsmo teikia sportas. Todėl žaidynėse konkurencijos yra labai mažai. Siekiama vienodai įtraukti mergaites ir berniukus, tad komandose jų yra po lygiai.
„Mažiesiems tėvelių palaikymas labai svarbus tad skatiname juos įsitraukti į renginį, o jie noriai tai daro, jų susirenka didelis būrys. Taip pat stengiamės, kad visi vaikai, pedagogai ir tėveliai bendradarbiautų”, – kalbėjo viena iš organizatorių, pedagogė Santa Eglinskienė.

Visiems dalyvaviams buvo įteikti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ marškinėliai, diplomai bei knygos, padėkos, visų laukė ir vaišių stalas.