Lietuvos mokinių parlamente – šilutiškė G.Paužuolytė

mokiniu parlamantas pauzuolyte gabrieleNeseniai vykusiuose Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistė Gabrielė Paužuolytė įveikė du rinkimų etapus ir tapo Lietuvos mokinių parlamento nare. Ji atstovaus Šilutės rajonui ir gins visos šalies mokinių nuomones bei interesus.

Lietuvos mokinių parlamentas suteikia galimybę mokiniams praktiškai susipažinti su demokratinių rinkimų procedūra, ugdyti socialinius ir demokratinius įgūdžius, aktyviai dalyvauti pilietinėje visuomenėje.

Paskatino mama

Žodžio kišenėje neieškanti Gabrielė pasakoja, jog yra aktyvi ir turi daug idėjų, kurias norėtų įgyvendinti. „Supratau, kad noriu jomis dalintis su platesne auditorija, ir pradėjau veikti“, – sako Gabrielė, pripažindama, kad dalyvauti Lietuvos mokinių parlamento (LMP) rinkimuose paskatino mama.

Rinkimai į LMP vyksta kas dvejus metus, parlamentą sudaro 95 Lietuvos mokiniai. Rinkimai prasideda rajonų mokyklose, ten išrinkti kandidatai vyksta į rajoninį turą, kurio metu visi kandidatai renka vieną savivaldybės atstovą į Lietuvos mokinių parlamentą.

Mūsų rajone LMP rinkimuose dalyvavo 5 mokyklos, 5 kandidatai keliavo į II etapą. Čia paaiškėjo du pretendentai į LMP – konkuravo abiejų Šilutės gimnazijų atstovai. Jiems teko atsakyti į daug klausimų, tik po to paaiškėjo, kad laimėtoja – Gabrielė.mokiniu parlamantas seime
„Niekada negalvojau, kad kada nors pateksiu į Lietuvos mokinių parlamentą“, – sako Gabrielė ir džiaugiasi, kad jame sutiko daug šaunaus jaunimo, daug diskutavo, susipažino su politikų darbu.

Pasirinko sveikatos apsaugą

Jei prieš kelerius metus Gabrielė būtų paklausta, ką norėtų studijuoti baigusi gimnaziją, ji nemirktelėjusi būtų atsakiusi: politiką. Šiuo metu ji jau svajoja apie mediciną, gal todėl ir patekusi į LMP pasirinko sveikatos apsaugos komitetą.
Eidama į pirmąją sesiją mergina nerimavo, nes kiti moksleiviai jau buvo susipažinę per mokymus, kuriuose Gabrielė negalėjo dalyvauti. Tačiau visi ją sutiko draugiškai.

„Daug diskutavome, kėlėme aktualijas, kurios šiuo metu svarbiausios Lietuvoje, regionuose. Aš manau, jog didelė problema, kad Šilutėje nėra jaunimo centro. Tad teko pasvarstyti, ką turėtų daryti, kur kreiptis jaunimas, kad centras būtų įkurtas. Taip pat teko diskutuoti su Seimo nariais“, – pasakoja Gabrielė. Sesija truko dvi dienas, po kurių Gabrielė parsivežė daug įspūdžių ir idėjų.

Turi daug veiklos

Šilutiškė save apibūdina kaip maksimalistę, siekiančią didelių tikslų. Ji prisipažįsta, jog pradžioje norėjo tiesiog laimėti rinkimus, tačiau vėliau šis noras peraugo į norą veikti Šilutės rajono labui. „Kai sužinojau, kad laimėjau rinkimus, labai džiaugiausi, o kai nuvažiavau į pirmąją LMP sesiją, supratau, kiek daug naudos ši veikla duoda jaunimui“, – pripažįsta Gabrielė.

Paklausta, koks turi būti lyderis, mergina svarsto, jog tai turi būti įvairiapusis žmogus, neturintis viešumos baimės, maksimalistas ir užsispyręs.

Didžiąją Gabrielės laiko dalį užima įvairūs užsiėmimai. Ji jau baigė muzikos mokyklą, dabar lanko išplėstinį ugdymą. 10 metų tobulinusi grojimo pianinu įgūdžius, mergina pasiekė nemažai laimėjimų tarptautiniuose bei respublikiniuose konkursuose.

Gabrielė lanko ir du šokių kolektyvus – šiuolaikinių šokių mokosi „Žvaigždūnėje“, liaudies šokių – gimnazijos kolektyve „Žvilgis“.

Gabrielė yra dalyvavusi ir jaunimo organizacijos veikloje, ten ėjo sekretorės pareigas, tad turi projektų rašymo patirties.
„Stengiuosi visur suspėti: kuo daugiau veiklos, tuo daugiau spėju. Manau, jei kurios nors veiklos atsisakyčiau, neberealizuočiau savęs“, – sako Gabrielė.