Lietuvos paštas perspėja: sukčiai keičia taktiką

Lietuvos paštas įspėja apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes ir el. laiškus. Sukčiai keičia taktiką ir  dabar platina žinutes su tekstu, pranešančiu, kad sistema negali atpažinti užsakymo informacijos, todėl siunta negali būti pristatyta. Prašoma atnaujinti informaciją ir pateikti duomenis. Kitas atvejis – el. laiške nurodoma, kad gauta siunta ir būtina sumokėti mokesčius už jos pristatymą nurodytu adresu. Sukčių tikslas – išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

Raginame būti budrius ir atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos pašto siunčiamuose laiškuose niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų ir nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus. Apmokėti paslaugas galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant el. bankininkystę. Siuntas patogiai sekti galima oficialiame tinklalapyje adresais lietuvospastas.lt arba post.lt. Sukčiai įdeda daug pastangų, kad apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Gavus pranešimą būtina atkreipti dėmesį, iš kokio el. pašto adreso ar telefono pranešimas išsiųstas. Atkeliavus įtartinam pranešimui svarbu nespausti nuorodų ir nepateikinėti mokėjimo kortelės duomenų, neatlikti jokių mokėjimų. Jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, nedelsiant susisiekite su banku, o nukentėjus – kreipkitės į policiją.

Pagal Lietuvos pašto inf.