Lietuvos regbiui – 60 metų

Jurbarke vyko Lietuvos regbio federacijos jaunučių pirmenybės, kuriose dalyvavo klubo „Šilutės regbis“ jaunieji sportininkai, treniruojami Austėjos Minkevičiūtės.

Lietuvos regbio 60 – metį „Šilutės regbio“ jaunieji sportininkai paminėjo Jurbarke.

Lietuvos regbio federacijos jaunučių A (2008 – 2009 m.) ir jaunučių B (2010 – 2011 m.) amžiaus grupių pirmenybių varžybos skirtos Lietuvos regbio 60 metų jubiliejaus progai paminėti. Rungtynėse rungėsi komandos iš Vilniaus, Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Šilutės ir Jurbarko.

„Pirmąsias regbio rungtynes 1961-aisiais žaidė Vilniaus USK „Mokslo“ ir Kauno KKI „Atleto“ komandos. Rezultatu 17-6 istorinį mačą laimėjo Kauno komanda. Praėjus dviem metams suorganizuotas ir pirmasis Lietuvos regbio čempionatas, o nuo 1964 metų pradėtos rengti ir šalies regbio taurės varžybos. 2001-aisiais prie regbį žaidžiančių vyrų prisijungė ir moterys. Ilgamečio Marijampolės trenerio Kostanto Radzevičiaus iniciatyva buvo suburta pirmoji merginų regbio komanda, o 2003-aisiais pradėtos žaisti ir pirmosios varžybos“, – pasakoja LRF generalinė sekretorė Austėja Minkevičiūtė.

Oficialias tarptautines varžybas Lietuvos regbio vyrų rinktinė žaidžia nuo 1993 metų. Pasaulyje iš neprofesionalių žaidėjų sudaryta Lietuvos vyrų rinktinė labiausiai išgarsėjo 2006 – 2010 metais, kuomet laimėjo 18 rungtynių iš eilės ir pagerino iki tol Naujosios Zelandijos rinktinei priklausiusį pergalių rekordą.

Lietuvoje šiandien žaidžiamas didysis ir mažasis regbis. „Lietuvos regbininkai yra aukšto meistriškumo sportininkai, tačiau nėra profesionalai. Netgi žaisdami už rinktinę jie negauna atlygio. Tiesa, Lietuva turi profesionalių regbio žaidėjų, atstovaujančių skirtingus Anglijos, Italijos ir Prancūzijos klubus“, – sakė A. Minkevičiūtė.