Literatūrinė popietė Žibų pradinėje

zibu popiete skaitovai 3305Žmonės, kaip medžiai, sugeria šilumą, surenka pačius karščiausius spindulius, kad sušildytų širdis. Todėl ir susirinkome į popietę tam, kad pasisemtume gerumo, sušildytume savo širdis prisimindami poetą Justiną Marcinkevičių.

Šio renginio sumanytoja – gydytoja Regina Kulpienė – Jaunienė.

Gražią rudens popietę, skambant Justino Marcinkevičiaus eilėms, virtusioms dainomis, į mokyklą rinkosi poezijos mylėtojai: mokiniai, jų tėveliai, svečiai. Nuoširdžiai skambėjo mokinių atliekami muzikiniai etiudai, demonstruotos skaidrės iš poeto gyvenimo, skaitytos auksinės poeto mintys. Jos – prasmingos, nuoširdžios, pamokančios. Juk poetas visą gyvenimą puošėsi paprastumo, nuoširdumo, kuklumo ir padorumo rūbais.

Popietės metu iš rankų į rankas keliavo atminimo knygai skirtas lapas. Jame susirinkusieji rašė nuoširdžius palinkėjimus ateinančioms kartoms apie J.Marcinkevičių.

Popietės metu vyko ir raiškiojo skaitymo konkursas. „Visi konkurse dalyvavę skaitovai –  tikri talenčiukai“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijolė Rimkuvienė. Specialistė džiaugėsi, kad pradinukai jau geba raiškiai deklamuoti. Vertinimo komisijai sunku buvo išrinkti geriausius.

Mūsų mokinukai patyrė didžiulį džiaugsmą ir malonumą prisilietę prie poeto J.Marcinkevičiaus kūrybos. Dar ilgai jie mąstys apie tas vertybes ir idealus, dėl kurių sielojosi poetas savo kūryboje. Mokykla tą vakarą pasėjo gerumo sėklą savo mokinių širdelėse.