Literatūrinės žiemos pramogos Grabupiuose

biblioteka ziemos_pramogosVisą savaitę Grabupių bibliotekoje vyko renginiai, skirti skautų judėjimo šimtmečiui.

Bibliotekos skaitytojai supažindinti su skautų veikla, internete ieškota informacijos apie skautus. Mokytojos lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamokose pasakojo mokiniams apie skautų veiklą Lietuvoje, o norėdami gauti daugiau žinių visi vėl subėgdavo į biblioteką ieškoti informacijos. Mokiniai skaitė referatą apie skautus, jų veiklą, rengiamus projektus, uniformą, pagrindinę skautų emblemą.

Sausio 18 d., iškritus gausiam sniegui Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus „Vikruoliukų“ būrelio vaikai ir ikimokyklinukai lipdė senius besmegenius.

Sausio 19-ąją surengtas žygis nuo bibliotekos iki Grabupių miško, vaikai į jį išsiruošė energingai nusiteikę. Prieš pradedant žygį vyko filmo apie Lietuvos skautus peržiūra. Dalyviai sužinojo, kokia yra skautų apranga, amunicija, ženklai, veikla.

Nuspręsta ir patiems pamėginti tapti skautais, iškeliauti į žygį ir pajusti, ką jaučia tikri gamtos mylėtojai – skautai, kai aplink nėra kompiuterių, telefonų, minkštų sofų, knygų, ir reikia pasitikėti tik bendražygiais, miško gamta, žiemos grožiu, gera nuotaika. Eidami vaikai čiuožinėjo, kalbėjosi apie skautus, jų ištvermę, kantrybę, dainavo ir deklamavo pačių sukurtus eilėraščius. Žygeiviai atrado tikrą žiemos stebuklą – pievoje užšalusį ledą. Laikydamiesi būryje, atsargiai čiuoždami jie pasiekė mišką. Žvėreliai pavaišinti gardžiomis vaišėmis – duona, morkomis, kruopomis, o zylutės – lašinukais.

Surengėme rogučių lenktynes – sudarę dvi komandas vaikai lenktyniavo vienas kitą veždami rogutėmis. Laimėjo draugystė ir juokas. Pasivažinėję rogutėmis ir išsirinkę komandų kapitonus, vaikai kūrė komandų šūkius, priesaikas: „Būsime mes visada draugiški“, „Mes tvirčiausi ir vikriausi“, „Neišduosime vieni kitų“, „Mes visi – kieti“. Vaikai kūrė mankštos pratimus, mankštinosi, žaidė skautų žaidimus.

Sugrįžę į bibliotekos „skautų būstinę“ visi nusprendė toliau stebėti skautų veiklą, o vasarą įkurti stovyklą, kad linksmybės gamtoje ir draugų būryje testųsi.