Literatūrinio rudens laureatas pristatė naują kūrybą

siksnius audrius nauja knyga visiŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nario, literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį… 2012“ laureato Audriaus Šikšniaus neseniai išleista knyga „Paklausk žalčio“.

Šeštojoje rašytojo knygoje spausdinami eilėraščiai, kurie, pasak knygos redaktorės Birutės Morkevičienės, yra tarsi viena akimirka, miniatiūra. Taip pat publikuojamos dvi novelės, keletas močiutės pamokymų, kurie paremti gyvenimo patirtimi ir išmintimi. Kaip ir ankstesnėse A.Šikšniaus knygose, šioje atspindimas lietuviško kaimo žmonių gyvenimas, problemos, daug dėmesio skiriama žmogaus santykiams su gamta.

Ištrauką iš novelės ir keletą eilėraščių perskaitė Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistas Modestas Tanys, aktorius Vygantas Paldauskas, pats autorius pasidalijo naujausiomis eilėmis, kurios ateityje nuguls dar vienoje knygoje.

Knygos pristatyme dalyvavo A.Šikšniaus kūrybos mecenatas Arvydas Jakas. Mintimis apie knygą ir autorių pasidalijo lituanistas Anatolijus Žibaitis, gyręs rašytojo gebėjimą kurti įdomius veikėjų portretus, gyvus pokalbius, dialogus.

Knygos pristatymas, vykęs darganotą vakarą, anot renginio dalyvių, įrodė, kad poezijos galia – suburti visus bet kokiu oru.