Lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“ jubiliejų pažymi su gerumo širdimis

azuoliukasLopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas, vaikų tėveliai ir seneliai neįprastai pažymi savo įstaigos 35 metų jubiliejų – organizavo akciją „Gerumo širdys“. Spalio trečiąją savaitę įstaigoje buvo renkami šilti žieminiai drabužiai vaikams iki 16 metų. Surinkti daiktai bus išdalinti Šilutės nepasiturinčioms šeimoms.azuoliukas 1

„Ąžuoliuko“ direktorės pareigas laikinai einanti Daiva Mikulskytė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad akcijos idėja kilo mamoms, kurios yra Šilutės miesto seniūnijos socialinės darbuotojos. Todėl akcija „Gerumo širdys“ surengta kartu su jomis. Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms atiteks misija išdalinti surinktus drabužius nepasiturinčioms šeimoms.

Surinktus daiktus darželinukų auklėtojos rūpestingai supakavo į dėžes ir spalio 23 dieną įvyko teatralizuotas labdaros perdavimas socialinėms darbuotojoms Renatai Skvirbienei ir Eglei Vermontienei. „Lapė“ ir „Šarka“ visaip gudravo, norėdamos visus surinktus drabužius pasilikti sau. Tačiau vaikai, stebėję jųdviejų peštynes, nusprendė kitaip – rūbelių reikia Šilutės vaikams.

azuoliukas 2Vyriausi darželinukai buvo pakviesti sunešti dėžes su rūbais į socialinių darbuotojų automobilį. Vaikai patys sunešė labdarą, net po kelis įsikibę į kai kurias dėžes. Vienas pyplys, su draugais tempiantis didelę dėžę, pripažino, kad „nelengvas tas darbas labdarą nešioti“. O auklėtojos papildė mintį: „O kiek džiaugsmo bus tiems vaikučiams, kurie ją gaus!“

D.Mikulskytė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tikisi, jog tėveliai, atrinkdami rūbus, pakalbėjo su savo vaikučiais ir apie tai, kaip reikia dalintis su mažiau pasiturinčiais. D.Mikulskytės nuomone, yra jaunų šeimų, kurioms vertėtų susimąstyti apie sparčiai augančius vartotojiškumo daigus jų vaikų sąmonėje ir vaikus mokyti draugiškumo ir atjautos.

Pasak R.Skvirbienės, Šilutės seniūnijos 9 socialinės darbuotojos prižiūri apie 100 mažiau pasiturinčių šeimų, auginančių vaikus. Jos gerai žino, kokių rūbelių kuriai šeimai reikėtų. Tad tikrai visi „Ąžuoliuke“ surinkti rūbai bus tinkamai padalinti.