Lygiadienio šventė Kintuose – su pyragais, šokiais ir dainomis

LYGIADIENIS 5Kintų Vydūno kultūros centro kieme astronominio rudens pradžią – lygiadienį – pasitiko pulkas Kintų ir Degučių saviveiklininkų su liaudiškais šokiais dainomis ir žaidimais. Geriausios Kintų šeimininkės atsinešė krepšius su šviežiai keptais pyragais, sausainiais ir namine duona. O kad svečiams skalsiau būtų, kitos šeimininkės ragaišius tepė savo uogienėmis ar medumi.
Tokius užkandžius šventės dalyviai valgė užgerdami mėtų arbata.
Į šventę atėję žmonės atsinešė rudeninių gėlių puokštes. Tik jos buvo skirtos ne šokėjėliams ar dainorėliams, bet buvo supintos į gražiausią rudėninių gėlių vainiką.
Lygiadienio šventė Kintuose surengta jau antrą kartą. Praėjusiais metais šią šventę organizavo Audra Judeškienė savo šeimos – Kiminių sodyboje.
LYGIADIENIS 3
Šiemetinė Lygiadienio šventė yra sudėtinė Vydūno kultūros centro įgyvendinamo projekto „Gamtos rato ženklai” dalis rudenio pradžiai paminėti. Žiemą bus surengtas renginys „Advento burtai”. Projektą finansuoja Kultūros taryba prie Kultūros ministerijos.
Šventės organizatorės pasakojo, kad rudens lygiadienis yra priešinga pavasario lygiadieniui (kovo 21 d.) šventė. Nuo pavasario lygiadienio naktys ima trumpėti, ir diena ilgėja iki pat Joninių. O nuo rudens lygiadienio prasideda tamsiausias metų laikotarpis, kuris trunka iki Kalėdų, kai dienos pradės ilgėti.

LYGIADIENIS 2Lygiadienio šventės dainas, pasakojimus, žaidimus suaugusiesiems ir vaikams  dovanojo Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“, kuriam vadovauja Adma Baltutienė.

Vydūno centro direktorė Rita Tarvydienė bei vadybininkė Asta Neimantienė dėkojo kintiškėms šeimininkėms už į šventę atsineštus kepinius – Danai Narbutienei, Aušrai Mačiulaitienei, Ilonai Papievienei bei Angelei Barauskienei.

Smaližiai labai sukinėjosi prie Virginijos Rudienės stiklainiukų. Mat ši šeimininkė Kintų krašte garsėja savo įmantriais netradiciniais skanumynais. Šiemet visiems paragauti ji pasiūlė nesunokusių žalių pomidorų, suvirtų cukraus sirupe.

Šventė baigėsi, kai moterys ir mergaitės supynė rudens gėlių vainiką. Vainiku apjuosus nendrių puokštę, Vydūno kultūros centro kieme buvo pastatytas rudens grožybių paminklas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!