M. Jankaus mokyklos mokiniai ir mokytojai viešėjo Lenkijoje

jankaus mokykla_viesnage_lenkijoje1Šilutės Martyno Jankaus mokyklos komanda vyko į Krosno miestą Lenkijoje, kur vyko antrasis mokinių ir mokytojų vizitas pagal Erasmus+ projektą „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“. Kelionė išvyko mokiniai Beatričė, Eglė, Aistė, Mažvydas ir Paulius, bei mokytojai Jovita, Roberta ir Edita.

Pirmąją dieną projekto dalyviai praleido Krosno miesto mokykloje (Szkola Podstawowa w Wojaszόwce). Mokyklos direktorė Ewa Gόrska ir projekto vykdymo komanda dalyviams linkėjo įsimintinos viešnagės, puikių įspūdžių, naujų draugų ir būtinai dar kartą čia sugrįžti. Mokiniai pasveikino svečius puikiu koncertu ir šokiais.

Su kitų šalių projekto dalyviais iš Turkijos, Graikijos, Rumunijos ir Lenkijos viso vizito metu mokytasi dirbti su antros kartos saityno įrankiais: „Canva“, „Postermywall“, „Quizlet“, tobulinti skaitmeniniai įgūdžiai, kad grižus būtų galima patirties sklaida. Projekto dalyviai aplankė įžymias Krosno vietas: senamiestį, Odrzykoń pilį, didžiuosius akmenis, naftos ir dujų pramonės muziejų. Buvo ir daug veiklų: muzikos – dailės terapija, darbas su stiklu, moliu, kurios atskleidė įvairius talentus bei gebėjimus. Svečiuotasi Krosno miesto bendruomenės namuose, kur visus pasitiko miesto meras, pasivaišinta pačių gamintais tradiciniais lenkiškais patiekalais. Paskutinę viešnagės dieną visi išvyko į Krokuvą, kur aplankė Vavelio pilį, senamiestį ir įžymiąsias Veličkų druskų kasyklas.

Viešnagė Lenkijoje praturtino visus. Projekte „Atvėrus duris į skaitmeninį pasaulį“ neužmirštamas tiesioginis žmonių bendravimas ir bendri darbai.