M.Jankaus pradinukai auga sveiki

jankas mokyklos stovykla prie jurosŠilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos pradinukai rinkosi į dieninę vasaros poilsio stovyklą „Aukime sveiki“. Stovykla vaikams organizuojama jau 16 metų, bet šioje mokykloje vasariškas pradinukų šurmulys skambėjo pirmąkart po daugelio metų.

Mokiniai ir jų tėvai noriai renkasi šią stovyklėlę ir dėl to, kad vaikų vyresnieji broliai ir sesės dar mokosi, o stovykloje vaikai įtraukti į įvairias veiklas, sudaromos sąlygos jų kūrybiškumui, daug pažintinių išvykų, sportinių varžybų.

Stovyklautojai susiskirstė į būrius, susikūrė pavadinimus, kai kurie susidraugavo taip, kad žada neišsiskirti. Būriai apsilankė F.Bajoraičio bibliotekoje, kur laukė bibliotekininkų paruoštos linksmybės. Naudojant vieną pažangiausių šiuolaikiškų technologijų – žaidimų konsoles, stovyklos dalyviams surengtas interaktyvus žaidimų rytmetis, boulingo čempionatas. Kita grupė stovyklautojų vasaros kiemelyje liejo prakaitą kiemo šaškių turnyre. Pralaimėjusių nebuvo, visi smagiai praleido laiką.

Stovyklautojai negalėjo patikėti, kad Šilutėje yra išlikęs kalėjimas (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos patalpose). Pedagogė Ramutė parodė mokinukams istorines mokyklos vietas, o kitądien vaikai pasakojo, kad retas tėvelis žinojo apie buvusį kalėjimą.

Būriai aplankė Ventės ragą, pasigrožėjo nauja ornitologijos stotimi, mariomis. Keliaudami pažintiniu Aukštumalos taku susipažino su aukštapelke, pamatė nepakartojamą jos kraštovaizdį. UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ darbuotojai stovyklautojus vaišino ledais, po to vietinės reikšmės traukinuku visi nudardėjo į durpyną. Pro langus vaikai matė durpyno plotus, spec. techniką, klausėsi pasakojimų apie durpių kelią iki vartotojo, sužinojo, kad durpyne gaminama apie 2000 receptūrų substratų.

Stovyklautojai aplankė ir Palangą, kvėpavo Baltijos jūros oru, o Vileikių užkardos pareigūnai sudomino pasieniečių profesija. Stovyklautojams patiko tarnybiniai šunys, technika.

Stovyklos uždarymo dieną netradicinės sportinės varžybos pamokė įdomių būdų leisti laisvalaikį ir nuliūdę, kad taip greit prabėgo laikas, mokiniai atsisveikino iki rudens.