M. Šernių vilioja Lietuvos grandai

Mantas Šernius. / BasketNews.lt (Fotodiena.lt/R.Dačkus) nuotr.Daugkartinei Lietuvos ir Baltijos čempionei Kauno „VIČI-Aisčių“ komandai šis sezonas Eurolygos varžybose susiklostė nesėkmingai.

Vasarą net trijų svarbiausių krepšininkių netekusios šilutiškio Manto ŠERNIAUS auklėtinės per 14 reguliariojo sezono mačų iškovojo tik dvi pergales ir A grupėje liko paskutinės. 

Su Turkijos, Rusijos bei Prancūzijos čempionėmis vienoje grupėje kovojusioms kaunietėms pristigo ir patirties, ir pajėgių legionierių. 

BasketNews.lt radijo laidoje viešėjęs „VIČI-Aisčių“ strategas Šernius tvirtino, kad Lietuvos čempionių klubo biudžetas nėra toks didelis, kad komanda galėtų įsigyti pajėgias amerikietes ir konkuruoti su stipriausiais Senojo žemyno klubais.

M. Šernius prasitarė, kad komandai nepadeda prieš kelerius metus visokeriopą paramą žadėjusi Kauno miesto savivaldybė. Miesto vadovai iki šiol nenusprendė, kiek pinigų skirti klubui, o elitinė šalies ekipa šį sezoną iš miesto biudžeto negavo nė cento.

„VIČI-Aisčių“ strategas bei Lietuvos vyrų rinktinės skautas prisipažino, kad jį jau dabar itin aktyviai vilioja vyrų klubai, tačiau sprendimos dėl ateities jis kol kas nepriėmė. 

Treneri, ar tikėjotės, kad šis Eurolygos sezonas „VIČI-Aistėms“ susiklostys taip nesėkmingai?BasketNews.lt radijas” paklausė M. Šerniaus.
 
Sezonas išties nebuvo lengvas, turėjome nemažai pamokų. Iš vienos pusės, tai buvo labai sunkus ir daug pralaimėjimų atnešęs sezonas, tačiau – komanda užsigrūdino ir pajuto, kas yra Eurolyga. Mūsų ekipoje rungtyniauja daugelis Lietuvos rinktinės krepšininkių, tačiau mūsų šalies čempionatas yra toli nuo Eurolygos lygio. Taip jau atsitiko, kad grupės varžybose teko žaisti su tikrai ne pačiomis silpniausiomis komandomis ir iš keturiolikos rungtynių pavyko laimėti tik dvejas.
 
Norite pasakyti, kad „VIČI-Aistės“ kitoje grupėje būtų pasirodžiusios geriau?
 
Pamatysime, kai pirmos penkios mūsų grupės ekipos kitame etape sužais su likusioms Eurolygos ekipomis. Tada galėsime daugiau pasakyti. Galiu tik pasakyti, kad ištraukus burtus kiekviena komanda sužinojusi varžoves pasikvietė naujų krepšininkių ir dar labiau pasistiprino.
Esate sakęs, kad su dabartine „VIČI-Aiščių“ sudėtimi Eurolygoje kautis yra apskritai neįmanoma. Kodėl?
 
Neįmanoma. Mano patirtis ir šis sezonas tik patvirtina, kad nė viena komanda be legionierių iš už Atlanto neparodė gerų rezultatų. Norint žengti toli, reikia turėti legionierių. Turime Courtnay Pilypaitį ir Amandą Kemežį, bet tai yra išeivės iš Lietuvos, baigusios universitetus Amerikoje. Jeigu jos neturėtų lietuviško kraujo, nežaistų mūsų komandoje.
Kodėl „VIČI-Aistės“ buvo komplektuojamos be legionierių?
 
Jeigu žinotumėte, kokios sumos skiriamos krepšininkėms iš anapus Atlanto, suprastumėte, kad mūsų komandos biudžetas turėtų būti dvigubai didesnis. Kaip bebūtų gaila, „Vičiūnų“ įmonių grupės paramos, nors ir esame jiems labai dėkingi, nepakanka. Reikia dar vieno galingo rėmėjo, kad galėtume konkuruoti.
Viena geriausių Lietuvos krepšininkių Gintarė Petronytė mūsų laidai sakė, kad grįžusi į Lietuvą pasiūlymo iš „VIČI-Aiščių“ nesulaukė. Ar ji nebūtų jums padėjusi Eurolygoje?
 
Sukurkime intrigą ir Lietuvos čempionate (LMKL). Nebūtina susirinkti visų geriausių žaidėjų ir be vargo laimėti pirmąją vietą. Mums būtų reikėję atleisti kurią nors aukštą krepšininkę, o mes nenorėjome jokios destrukcijos. Komanda turi likti komanda. Iki pabaigos. Laukiame ir tikimės, kad Petronytė ir Vilniaus „Kibirkštis-Tichė-IKI“ sudarys konkurenciją „VIČI-Aistėms“ LMKL. Šioms rungtynėms mes tikrai nusiteiksime.
Lankytojo klausimas: Ar buvote sulaukęs pasiūlymų tapti vyrų komandos vyriausiuoju treneriu?
 
Pasiūlymų atsiranda kiekvieną sezoną, tiek iš vyrų, tiek iš moterų komandų. „VIČI-Aisčių“ klubui buvau pažadėjęs, kad šį sezoną baigsiu ekipoje ir atliksiu savo darbą iki pabaigos. Tik po sezono pradėsiu kažką galvoti, o klubo vadovai spręs, tinku toliau vadovauti ekipai ar ne.  
Kaip vyriausias treneris prie vyrų komandos vairo dar tikrai nestočiau. Pirmiausia man būtų labai svarbu, kas bus mano mokytojas. Turėčiau persikvalifikuoti, geriau pažinti vyrų krepšinio subtilybes. Paskutinius penkerius metus aš visą dėmesį skyriau tik moterų Eurolygai ir ten rungtyniaujančioms krepšininkėms.
 
Ar kvietė prisijungti kuris nors iš didžiųjų Lietuvos vyrų klubų?
 
Šį sezoną – taip. Nenoriu išduoti, kuri komanda kvietė, bet labai tikėtina, kad greitai dirbsiu vienoje stipriausių šalies vyrų komandų.
Ar jau aišku, kad Visvaldas Matijošaitis ir „Vičiūnų“ įmonių grupė „VIČI-Aisčių“ ekipą rems ir kitą sezoną?
 
Mano žiniomis, tai labai priklausys nuo miesto savivaldybės ir nuo to, kiek ji prisidės prie „VIČI-Aiščių“ biudžeto. Klausimas, ar savivaldybėje sėdintys vyrai taip pat norės padėti reprezentacinei šalies komandai?
 
Savivaldybė turi suprasti, kad tai yra ne vieno žmogaus interesas ar noras pasipelnyti. Man labiausiai skaudu, gal dėl tokio valdininkų abejingumo labiausiai kenčia jaunos krepšininkės. Savivaldybė šiais metais mums ne tik nepervedė jokių pinigų, tačiau net nėra nusprendusi, kokią sumą skirs. Sudėtinga formuoti biudžetą ir pirkti žaidėjas, nežinant net to, kiek pinigų skirs ar neskirs miestas. Reikia padėkoti p. Matijošaičiui, kad jis turi didelę kantrybę ir mus išlaiko, nepaisant tokių rezultatų.