Masinės kapavietės mįslę tirs tarpžinybinė komisija

kaulaiTrečiadienį Šilutės r. savivaldybėje vykusiame pasitarime numatyta sudaryti tarpžinybinę komisiją, kuri būtų atsakinga dėl Armalėnuose rastų palaikų perlaidojimo. Taip pat nutarta kreiptis į aukštesnes institucijas dėl perlaidojimo, tolimesnių vietovės tyrinėjimų bei finansavimo, informuoja Kultūros skyrius.

Aptarti situaciją ir numatyti tolimesnius veiksmus šiandien rinkosi Savivaldybės meras Virgilijus Pozingis, Administracijos direktorės pavaduotoja Dainora Butvydienė, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Vitalijus Juška, daug informacijos apie Macikų koncentracijos stovyklą turintis šilutiškis Stasys Mėlinauskas, Šilutės policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus vyresnioji tyrėja Vaida Višinskaitė, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas.

Iškvietus policijos pareigūnus, radinio vieta aptverta ir rasta daugiau kaulų, kaukolių. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Primename, jog penktadienį, lapkričio 11 d., Armalėnų kaime, kasant vandentiekio griovį, buvo aptikta masinė kapavietė.

Specialistų nuomone, kadangi netoli nuo Armalėnų yra buvusi Macikų koncentracijos stovykla, tai turimi įrodymai ir surinkta informacija leidžia manyti, kad aptiktoje kapavietėje palaidoti karo belaisviai.

Tikėtina, kad šioje vietoje karo aukų gali būti žymiai daugiau.