Botanikos sodo bijūnynas – ne tik žiedų jūra, bet ir galimybė vienoje vietoje pamatyti reikšmingiausias Lietuvos selekcininkų sukurtas veisles. Pavyzdžiui, visas 19 dr. Onos Skeivinės ir visas 25 Jono Evaldo Tarvido ir Emilijos Tarvidienės išvestas. Eksponuojamos 6 Kęstučio Vyšniausko, 4 Pranciškaus Puidoko ir 1 Semiono Eicher-Lorkos veislė.
Buvusi ilgametė sodo darbuotoja dr. O. Skeivienė – pirmoji profesionali šalies bijūnų selekcininkė. Visos jos veislės priklauso puikiojo bijūno (Paeonia lactiflora) veislių hibridų grupei, o 6 jų užregistruotos Amerikos bijūnų draugijos registre. Visos O. Skeivienės veislės priskirtos Lietuvos augalų nacionaliniams genetiniams ištekliams ir saugomos.
J. E. Tarvidas ir E. Tarvidienė – profesionalūs bijūnų selekcininkai, iki 1994 metų dirbę Lietuvos žemdirbystės institute. Kryžmindami puikiojo bijūno veisles tarpusavyje jie išvedė 25 veisles, kurios priskirtos Lietuvos augalų nacionaliniams genetiniams ištekliams.
K. Vyšniauskas pirmasis Lietuvoje sukūrė žolinių bijūnų veislių ir rūšių hibridų grupės veisles. P. Puidokas yra sukūręs puikiojo bijūno hibridų grupės veisles, kurios sukurtos tarpusavyje kryžminant O. Skeivienės veisles „Maironis“ ir „Garbė Motinai“. S. Eicher-Lorka – pusiau sumedėjusių bijūnų selekcininkas, išvedęs 12 bijūnų veislių. VDU Botanikos sode auginama tik viena „Žizel“.
Bijūnų kolekcijos plėtra vyksta kasmet. Nemažai rūšių ir veislių įsigyta bendradarbiaujant su kolekcininkais ir botanikos sodais. Šiemet ekspoziciją papildė bijūnai iš Gruzijos nacionalinio botanikos sodo.
Be to, įkurta ekspozicija, skirta oficialiai registruotiems dr. O. Skeivienės bijūnams: čia galite ne tik pasigrožėti veislėmis „Darius Girėnas“, „Freda“, „Professor K. Grybauskas“, „Virgilijus“ ir kt.
Parengta pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą